Je to kluk nebo holka?

I když to může zdát jako samozřejmá otázka, v některých případech odpověď, je to kluk nebo holka? nemusí být tak snadné, pokud jde o některé štěňat. V rámci psí druhů, jako s jakýmkoliv jiným typem zvířete, tam jsou někdy genetická směs okna, která mají za následek vrozených problémů sexuální diferenciace.

Tento stav, známý jako hermaphrodism, nastane, když je zvíře narodilo s muži i mužských pohlavních orgánů. Nesmějí být funkční v tom smyslu, že orgány nemohou dovolit, aby pes mohl reprodukovat, ale mohou být přítomny. Často hermaphrodism výsledky v sterility u psů a typicky veterináři doporučují i ​​kastrace a kastrovat, aby se zabránilo jakékoli další komplikace, které mohou nastat ve výjimečných případech, že pes může otěhotnět. Vzhledem k tomu, hermaphrodism je genetická chyba, tam je dobrá šance, že štěně bude mít i další vrozené vývojové podmínky, které se mohou vyvinout později.

Tam jsou některá plemena psů, která mají hermaphrodism rámci chovných linií. American Cocker španělé, německé Krátké vlasy ukazatele, Anglický kokršpaněl španělé a Curly-coated retriever mají dědičnou typ hermaphrodism, která dělá tento stav častější v rámci plemene nebo v smíšených plemen s těmito kříži. Je důležité poznamenat, že tento stav sám o sobě je poměrně vzácné v jakékoli plemeno ale je typicky vidět ve výše uvedených plemen.

V hermaphrodism pes může mít některé nebo všechny z pohlavních orgánů obou pohlaví. Oni budou často mít penis, stejně jako pochva, ačkoli oni mohou, nebo nemusí mít plnou reprodukční systém jak samec a samice. Psi mají často bradavky stejný jako žena, to je naprosto normální a není známkou hermaphrodism.

V některých psů se pohlavní orgány se neshodují, nebo nesprávné pro externí pohlavních orgánů. To může být možné, aby pes má penis a vaječníku místo varlete nebo jeden z každého vaječníku a varlat. V těchto případech jsou pohlavní rozmnožování orgány volaly ovotestis. Tato zvířata budou sterilní a musí být vykastrovaný nebo vykastrovat v nejdříve možném místě, aby se zabránilo možným problémům s vývojem pohlavního nebo reprodukční systém.

Většina štěňat, které se narodí s hermaphrodism může vést perfektně normální život poté, co byl vykastrovaný a / nebo kastrovaný. Vzhledem k tomu, fyzické aspekty většina mužských a ženských psů nejsou rozmanité a tato zvířata nemohou být použity ve výstavním kruhu pro konformaci problém se rychle stává důležitá jednou opravil. Hermafrodit psi mohou být báječní společníci a nejsou agresivní nebo bázlivý, ačkoli tam je mnoho mýtů a mylných představ o jejich temperamentu. Vzhledem k tomu, pes hermafrodit může mít jiné genetické podmínky dále DNA a zdraví testování může být doporučení vašeho veterinárního lékaře.
Hermaphrodism, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy Různé

Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Infekce močového měchýře
Průjem
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Mediální Humerálně kondylu
Hyperextensions kloubů
Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně

Leave a Reply