KCS u psů

Lze si představit, jak nepříjemné sucho, může být podrážděné oči. Naši psi, kteří nemají prostředky, aby nám to, co je trápí, musí často trpí v tichosti, pokud toto onemocnění není rychle zjištěno. Ale Keratokonjunktivitida sicca, nebo KCS jak to je obvykle zkrácen, může mít vážné důsledky, pokud není léčena, nebo je špatně diagnostikují. V tomto článku se budeme objevovat, co způsobuje Kčs, což plemena mohou být přirozeně náchylný k jím trpí, a jaké procedury jsou k dispozici.

Co je KCS?

KCS je způsobena nedostatečným nebo abnormální slz. To je pro tento důvod, že KCS je také někdy nazývá suchého oka. Slzy jsou většinou vyrobeny z vodnatých výměšků vyráběných slzných žláz, a nedostatek v této oblasti může způsobit suché oči. Slzy jsou velmi důležité pro zdraví očí, čistí a namažte rohovky a pomoci hrát roli při hojení očních infekcí. Nedostatek slz dráždí rohovku a může způsobit vředy na rohovce, jizvy na rohovce, a pokud se neléčí, dokonce slepotu.

Koho se problém týká?

Existuje několik plemen, která jsou predispozicí k rozvoji Kčs, včetně barváři, Boston teriéři, bull teriérů, anglických buldoků, anglický a americký kokršpaněl křepeláci, Kerry Blue teriérů, Lhasa Apsos, Trpasličí pudl, kníračů, Pekinéz, pugs, Sealyham teriérů, Shih TZÚS, standardní knírači, west highland white teriér a Yorkshire teriéři. Je vzácné najít vrozené Kčs, nebo psy, které se narodí s nemocí, ale je někdy nalezený v hraček plemen, které mají velmi malé nebo žádné slzných žláz.

KCS se také může objevit u psů, protože vnější vlivy, jako je vystavení sulfa obsahujících antibiotika, anestézie, což může způsobit dočasné sucho, nebo zaklepat do hlavy kolem oblasti, kde jsou umístěny slzné žlázy. To může také být příznakem většího problému, jako je psinka infekce.

Příznaky z KCS

V počátečních stadiích KCS, tam je často zarudnutí patrné v spojivky, což je tenká, transparentní povrch oka. Toto zarudnutí je ukazatelem zánětu, a to může být velmi bolestivé. This akutní bolest se nakonec slábnout až mírné podráždění, a je často doprovázena žlutým absolutoria. Kvůli tomuto vypouštění, je KCS někdy diagnostikována jako zánět spojivek. KCS buď nereagují na antibiotika zánět spojivek terapii, nebo se vrátí po ukončení léčby. Pokud se neléčí, může se KCS postupovat na vředy v rohovce, což může vést až ke slepotě.

Diagnostika a léčba

Veterináři mohou provádět Schirmer Tear test, který měří množství slz, které produkuje. Veterinární lékař může také provést fluoroscein barvivo test, který kontroluje rohovky vředy.

Konečným cílem léčby je obnovit vlhkost do očí. To se obvykle provádí za použití slzného stimulanty nebo umělé slzy nahrazení. Každý pes je jiný a bude období pokusů a omylů při veterinární lékař a psa psovod společně pracovat na najít nejlepší léčbu. Bohužel, není tam žádný lék na KCS, a zastavení jakékoliv léčby jistě přinese zpět bolestivé příznaky onemocnění. Ti, kteří se zasazují o zdraví svých psů zjistí, že jejich psi jsou mnohem šťastnější a zdravější, pokud léčba pokračuje.
Vředy, KCS, zdravotní problémy, Zdraví, oční problémy, Genetické poruchy, oční poruchy, poruchy Získané, Lékařské

Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Vakcína Sensitive
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Mýty O mange

Leave a Reply