Keratokonjunktivitida sicca

Keratokonjunktivitida sicca, nebo KCS jak je někdy nazýván, je nemoc postihující oči, způsobuje oči, aby se stal suché a podrážděné. Jeden může snadno představit tu bolest, že suché oči mohou způsobit, a to musí být dvojnásob frustrující pro naše psy, kteří nemohou vždy nám říct, co onemocnění trápí je. Bohužel, toto onemocnění je někdy misdiagnosed, a opouštět nemoc neléčí může způsobit vážné problémy, a dokonce i slepotu. V tomto článku se budeme učit, co způsobuje Keratokonjunktivitida sicca, který může být ovlivněna, a jaké procedury jsou k dispozici.

Co je Keratokonjunktivitida sicca?

Keratokonjunktivitida sicca se také někdy nazývá syndrom suchého oka, je způsoben abnormální nebo nedostatečné množství slz, které produkuje. Slzy jsou velmi důležité pro celkové zdraví očí, protože mazání a čištění rohovky a může také pomoci chránit a léčit oči před infekcí. Nedostatek slz je způsobeno problém v slzných žláz, který produkuje slzy. Když tyto žlázy porucha, může nedostatek slz způsobit vysušení a podráždění. Pokud jsou oči neléčí, může to nakonec způsobit jizvy a vředy na rohovce, nakonec vést až ke slepotě.

Které plemena jsou ovlivněny Keratokonjunktivitida sicca?

Zatímco chovatelé jsou odrazováni od chovných psů, kteří trpí touto nemocí, je pravda, že některá plemena mají přirozený predispozice k jím mohou být ovlivněny. Některé z těchto chovy zahrnují barváři, Boston teriéři, býk teriérů, anglických buldoků, anglický a americký kokršpaněl křepeláci, Kerry Blue teriéři, Lhasa Apsos, miniaturní pudl, miniaturní kníračů, pekingský palácový psík, pugs, Sealyham teriéři, Shih Tzu, standardní knírači, West Highland bílé teriéry a Yorkshire teriér. Vrozené Keratokonjunktivitida sicca, nebo KCS, že je přítomný při narození, je velmi vzácný, ale lze někdy nalézt v psích plemen hraček. To je proto, že slzné žlázy jsou někdy velmi malý nebo dokonce neexistující.

Tam jsou některé případy, kdy Keratokonjunktivitida sicca mohou vznikat z důvodu vnějších vlivů. Pokud pes dostane ránu do hlavy kolem oblasti, kde jsou umístěny slzné žlázy, může to vést k Keratokonjunktivitida sicca. Jiné příklady zahrnují antibiotika obsahující sulfanilamid, nebo jít pod narkózou, což může způsobit dočasné sucho.

Jaké jsou příznaky?

První příznak se objeví je obvykle zarudnutí na tenké, transparentní povrchu oka, tzv. spojivka. Toto zarudnutí znamená, že tam je zánět přítomen a to může být velmi bolestivé. This akutní bolest může snížit na jednotvárnější podráždění, ale to neznamená, že nemoc je ustoupilo. Tam je často žlutý výtok v této fázi, která je někdy misdiagnosed jako konjunktivitida. Misdiagnosing Keratokonjunktivitida sicca může být nebezpečné, protože nemoc nemusí reagovat na zánět spojivek léčbu nebo se vrátí, pokud se provádí léčba. Pokud se neléčí, bude spojivky jizva nad a ztratí svou transparentnost a vředy se mohou objevit. V nejhorším případě, bude pes ztratí zrak.

Diagnostika a léčba

Keratokonjunktivitida sicca může být diagnostikována veterinárním lékařem provedením Schirmer Tear test, který měří množství slz. Nízké množství vyrobených slz signalizuje přítomnost choroby.

Zatímco není tam žádný lék na Keratokonjunktivitida sicca, existuje několik metod udržování oči mazány including slzných stimulanty nebo umělých slz náhrad. Vzhledem k tomu, každý pes bude reagovat odlišně na léčbu, bude psovodi a jejich veterináři musí pracovat společně najít tu správnou míru zacházení pro psa.
Keratokonjunktivitida sicca, KCS, zdravotní problémy, zdravotní, oční poruchy, problémy s očima, Genetické poruchy, oční poruchy, poruchy Získané, Lékařské

Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Asymetrický čelistí
Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů
Ataxie
Mediální Humerálně kondylu
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)
Infekce močového měchýře
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce

Leave a Reply