Kočičí Immunodeficiency Virus

Kočičí Immunodeficiency Virus je také známý jako Feline AIDS, ovlivňuje 11 procent všech domácích koček na celém světě. To je také ovlivňuje divoké kočky i když se nezdá, aby prokázala jakékoli příznaky. Feline Immunodeficiency Virus je lentivirus, (vyznačuje tím, že má pomalý inkubační dobu), a je také součástí retroviru rodiny, která zahrnuje leukémie koček.

příčin.

Kočičí Immunodeficiency Virus se vyhýbá kočičí imunitní systém, ve kterém napadá několik buněčných typů lymfocytů, které jsou bílé krvinky odpovědné za pomoc imunitní systém, CD4 + a CD8, T-lymfocyty a B lympthocytes který produkuje antigeny odrazit cizí tělíska. To také napadne microphages, (buňky, které se snaží zničit a zahraniční toxiny). Tak tento virus ničí právě ty buňky, které chrání zvíře proti cizím předmětům a činí ji tak citlivější vůči několika druhů napadajících viry a bakterie z prostředí. Všímá si rovněž kočku náchylné jako některých druhů rakoviny. Kočičí imunodeficience je velmi podobný humanAIDs stavu i.

Příznaky

První etapa nebo akutní fáze – nastává během několika měsíců po inkubaci.

Horečka

Deprese

Zvětšené lymfatické uzliny (lymfadenopatie)

Ztráta chuti k jídlu

Úbytek hmotnosti

Letargie

Stage dva je subklinická nebo latentním stavu pojmenovaný jako takový, protože symptomy vypadají, že mizí. Nicméně, imunitní systém i nadále prolomit a kočka bude mít virus po dobu jeho životnosti.

Třetí etapa je chronické fáze, která nastane, když kočka je 5 – 12 let. To je místo, kde kočičí bude obětí všech druhů infekcí, které mohou být bakteriální, plísňové a parazitární. Některé z těchto infekcí by za normálních okolností ublížit zdravou kočku, ale proto, že kočky s FIV jsou vážně ohroženy, jsou infekce jsou schopni udělat způsobit vážné škody. Z tohoto důvodu se jim říká oportunistické infekce. Budete také vidět tyto příznaky

Zánět dásní, – zánět dásní

Stomatitida, – zánět hlenu sliznice úst, tváře, dásní, jazyka a hrdla.

Odontoclasia, – vláknitá legie nebo nádor v dásních

Parodontitida, – zánět kostí zubů a dásní

Rýma, – zánět nosní sliznice

Zánět spojivek, – zánět sliznice pokrývající oční bulvy

Pneumonie, – zánět plic

Enteritida, – zánět střev

Dermatitida – záněty kůže

Rakovina

Anémie

Přenos onemocnění

Feline imunodeficitu je nejčastější ve venkovních kocourů. Kočka bojuje, kde kousání a škrábání se podílí zlomí kůži a šířit virus. To není obyčejný pro vnitřní nebo kočky v obchodech se zvířaty atd., aby si to. Kočky v pozdní fázi viru může také přenášet nemoc přes jejich slinách, nebo poševní sekret.

Diagnóza

Váš veterinární lékař bude vaše kočka historii. On / ona bude provádět fyzikální vyšetření a testy dle FIV pro analýzu protilátek.

Prevence

Kočky jsou držena v uzavřených prostorách, aby se zabránilo přenosu na choroby na venkovní kočky. Oni jsou také vedeny v interiéru, aby se zabránilo chorobou nakažené sami. Kočkovité šelmy jsou očkována proti této nemoci.

ÚPRAVA

Drogy a antibiotika se podávají po kočka nakazí. Tyto léky prokázaly určitou naději, ale žádný lék na nemoc existuje v tomto okamžiku. V případech, kdy kočkovité šelmy mají také rakovinu, bude chemoterapie, radioterapie, imunoterapie, a dietní pokyny a realizované doplňky.

Prognóza

Infikované kočky nemají zemřít, protože tohoto viru, ale často časy jsou utraceni jen proto, že jejich majitelé se bojí nemoci. Oba viry, kočkovité a lidská HIV nejsou kompatibilní. Oni neskákejte hostitelů; člověk nemůže nakazit kočku a kočka nemůže nakazit člověka. Kočkovité šelmy s touto chorobou může ještě žít svůj život. Kočičí imunodeficience nemusí nutně být smrtelná nemoc. Stačí si s sebou vzít kočku na pravidelné kontroly, a to zejména pokud se příznaky objeví. Budete chtít vaše kočka mít jako normální život jak je to možné.
Feline Immunodeficiency Virus, zdravotní problémy, zdraví

Oh ty otravné Roztoči
Zdravé a problematická Cvičení
Afty: Wet Weather Foot Problém
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Zánět kloubů a svalů
Ataxie
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů

Leave a Reply