Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy

Lidé mají tenisový loket, ale nemají roh na trhu. Psi jsou také náchylné k dědičným onemocněním zvané koleno dysplazie .. Oba lokty jsou obvykle postiženy, ale podmínka je také může ovlivnit jen jednu končetinu.

Koleno dysplazie popisuje typ škody ve loketního kloubu, což často vede k těžkou artritidou. Někteří psi se budou zobrazovat pouze mírný Limp nebo jinak abnormální chůze, jiní skončí prakticky ochromeni bolestí. Psi v časných fázích onemocnění často drží své lokty ven nebo stát se jejich nohy otočené směrem ven. Nebo, mohou zamíchat své nohy nadměrně a překlopit jejich přední nohy směrem ven, jak chodí. Některé z nich jsou pozoruhodné nejen psem tráví nadměrné množství času vsedě nebo vleže, vedení váhu off jeho nohou.

Chcete-li pochopit stav, je nutné vědět, jak je pes loket dohromady. Stejně jako u lidí, je loketní kloub složený ze tří kostí, poloměr a ulna (kosti mezi zápěstím a loketních kloubů) a pažní (horní část paže kost). Tyto jsou navrženy tak, aby do sebe zapadají dokonale, s poloměrem, která slouží jako hlavní zatížených kosti. Ulna působí jako ramena páky pro extensor svaly celého loketního kloubu. V normálním psím loket, povrchové přechody plynule od loketního kloubu povrchu do poloměru povrchu kloubu. Level nebo mírně pod nimi je střední coronoid nerv.

Koleno dysplazie je výsledkem několika typů abnormalit, může každý z nich se vyskytují v rámci společného, ​​vytváří prostor mezi strukturami, které by neměly existovat. Psi vysílat o 65 procent své hmotnosti na přední polovině těla, což znamená, že přední nohy absorbovat většinu nárazu při pohybu. Když loket dysplazie je přítomen, je příliš velká váha nuceni na ulna, může způsobit poškození vnitřních struktur. Prostor pak může naplnit tekutinou a úlomky kostí, vytváří bolest, stupňující se kulhání a, nakonec, způsobuje artritidu. Většina psů rozvíjet problém brzy, mezi čtyřmi a sedmi měsíců věku, a mnoho z nich také rozvíjet léze na postižené končetině, vytvořené vnitřní poškození.

Koleno dysplazie se vyskytuje častěji u středních a velkých psů. Jakékoliv plemeno může být ovlivněna, ale ty nejvíce náchylné k onemocnění patří: australské ovčáky, Berner horských psů, Chow žrádla, německých ovčáků, zlatých retrívrů, labradorský retriever, dogy Novofoundlanští, rotvajlery, Saint Bernards, Shar-Peis, Shetland Ovčáci, Springer španělé a některé typy teriér.

Léčba lokte dysplazie je obvykle kombinace léků a chirurgie, s cílem zmírnit bolest a obnovit psa do normálního aktivity na úrovni. Jakékoliv úlomky nebo suť uvnitř lokte jsou chirurgicky odstraněny zmírnit okamžité bolesti a zabránit dalšímu zhoršování kloubu. Spolu s operací, jsou anti-pobuřující léčby předepsané, a psa hmotnost, dieta a cvičení jsou pečlivě sledovány. Nicméně, jak s artritidou u lidí, loketní dysplazie je progresivní onemocnění, a tento problém může být řízena, ale ne vyléčit.
Koleno Dysplazie, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, problémy s klouby, problémy s kostmi

Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Ataxie
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní

Leave a Reply