Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci

Koleno Dysplazie nebo ED je nejvíce často nalezené ve středních a velkých plemen psů a je nejvíce obyčejný v chovech jako je německý ovčák, bernský salašnický pes, rotvajler, retrívři a Chow žrádla. Některé středně velkých plemena jako je ovčák Shetland a šarpejovi mají také vysoký výskyt lokte dysplazie. Samci jsou mezi 25 a 30% vyšší pravděpodobnost, vystavovat loket dysplazie v chovech, které jsou náchylné k podmínce. Koleno dysplazie se může objevit v jedné nebo obou kolen a je zvláště zarážející, protože ne všichni psi, které mají stav bude chromý a ty, které se stanou lame může mít období, kdy stav přichází a odchází, alespoň v počátečních fázích.

Často se první příznaky lokte dysplazie, že majitel bude rovněž zaznamenat obecný ztuhlost předních nohou, když pes jako první, se z odpočinku. S trochou jemného cvičení kulhání se zdá, že zmizí, ale pak se s pokračujícím výkonem se stává patrné znovu. To je také obyčejné pro jednu nohu, aby se podstatně více postiženy než druhou nohu nebo jedna noha není dotčena vůbec. Typicky psi vykazují mírné až závažné intenzity bolesti s lokte dysplazií a to bude zvyšovat s věkem psa a množství cvičení a společné opotřebení. Ve více středně těžkou až těžkou případech loketní kloub může objevit oteklé a oblast bude horký na dotek.

Koleno dysplazie lze vidět u štěňat ve věku od šest-sedmměsíce věku, ale také to může nerozvíjí, dokud pes je do svých dospělých let od pěti do sedmi let věku. Často závažnost a nástup stáří stavu je vzhledem k aktuální příčinu loketního dysplazie, které mohou být jednou ze čtyř zřetelných podmínek nebo kombinace dvou nebo více ze čtyř. Čtyři podmínky všem patří nepravidelný útvar, tvar, nebo velikost loketního kloubu.

V případech byly loketní kloub je poškozený je další oblečení na společném způsobuje tlak má být uplatňována na chrupavky a opotřebení kloubu sám. Často tento typ lokte dysplazie je si všiml brzy v štěně života jako kosti škrábat v kloubu, což vede k bolesti a nepohodlí pro štěně. Méně zřetelné malformace, včetně malých velikostních rozdílů a tvarů, které se stanou pouze prohlásil se zvýšeným opotřebením jako pes zraje a společný oblast je i nadále nosit.

Léčba tohoto genetického stavu je artroskopické operace, která má velmi vysokou úspěšnost pro psy léčených v mírné až středně fázích. Po zákroku psi musí být velmi klidně, dokud společná plně hojí, často čtyři až šest týdnů je nutné plné odpočinku a pak postupné budování až do normální činnosti. Speciální diety a protizánětlivé farmakoterapie může být předepsáno během fáze zotavení.
Koleno Dysplazie, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, problémy s klouby, problémy s kostmi

Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Renální amyloidóza
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Zánět kloubů a svalů
Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Naval Rupture u hříbat
Dospělý pes Očkování
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen

Leave a Reply