Kolika je více než žaludeční nevolnost

Termín kolika je všeobecně srozumitelné majitelů koní a veterináři podobně znamenat jakýkoliv typ bolesti nebo nepříjemné pocity v žaludku koně, i když to může být způsobeno několika různými faktory. Některé koně jsou náchylnější k problémům s kolikou, zatímco ostatní koně, na stejné pastvině a dostat stejné druhy krmiva bude mít žádné problémy. Je pravděpodobné, že tam jsou některé plemeno rozdíly, stejně jako dědičné komponenty na koně s konstantním koliky a výzkum je pokračující.

Kolika může pohybovat v rozsahu od mírné bolesti a nepohodlí na koni až po fatální zablokování zažívacího traktu. Protože existuje mnoho různých typů koliky Prvním krokem je pochopit, co je příčinou, pak zvolte správné léčbě a prevenci metodu.

Plyn kolika je jeden z nejběžnějších typů koliky u koní. Tomu dochází, když dojde k plynu, který je produkován v průběhu trávicí proces pasti v obou tlustého střeva nebo slepého střeva. Slepé střevo je velká kapsa se nachází po žaludku, který tráví velmi vláknité materiály. Když tento plyn buduje se táhne střeva, což způsobuje bolest a nepohodlí. Obvykle s trochou cvičení a pohybu plynu unikne a situace bude jasné sám.

Impakce kolika, jako jsou plynové koliky, často dobře reagují na přírodní trávicí pohyby tlustého střeva nebo lékařské ošetření. K tomu dochází, když hmotnost stráveného materiálu lóží v nějaké oblasti tlustého střeva. Impakce kolika a plynu kolika se může vyskytovat současně, a mohou být velmi bolestivé na koni, stejně jako závažné, pokud zablokování není odstraněna. Infekce střeva a tlustého střeva, tzv. enteritida a kolitida, vyžadují veterinární péči opravit problém, ale nejsou obvykle fatální nebo život ohrožující, pokud by se brzy.

Neblahé typy bolestí žaludku nebo kolika patří vulvulus nebo kroucení střev, které způsobuje úplnou blokádu, která neumožní žádné jídlo nebo plyn projít zablokování. Ruptura žaludku může také dojít, pokud kůň sní velké množství suchého krmiva, zejména řepné řízky, a to se zvětší v žaludku, protahování žaludeční stěny nad jejich schopnosti. Vzhledem k tomu, kůň nemůže zvracet, musí projít vše přes střeva, které se nemůže stát dostatečně rychle zbavit táhnoucí se od zvětšující se potravin. Jakmile žaludek protrhne úmrtí obvykle následuje během několika hodin.

Typické příznaky koliky jakéhokoliv typu jsou neklid, převrácení, vleže a vstávání opakovaně, hrabání v zemi, kopal do břicha se zadními nohami, stojící s nohy natažené, při pohledu do boku a nedostatek trávicích zvuků Při poslechu přes oblasti žaludku. Někteří koně se také stočit svou horní ret a stojí s hlavou prodloužit.

Léčba koliky závisí na závažnosti příznaků. Pokud je kůň nervózní nebo panice, okamžitě kontaktujte veterináře. Odstraňte všechny krmiva, ale umožňují kůň přístup k vodě. Udržování kůň pohybuje pomůže zabránit válcování a to může také pomoci uvolnit zachycený plyn a stráveny materiálu. Pomalu chodit na koně, nikdy nedojde nebo běhat koně, dokud se situace vyřešena. Veterinář bude spravovat léky, nebo může mít provést operaci, pokud je torzní nebo kroucení ve střevech.

Prevence včetně sledování krmiv a cvičení, zvlhčování krmiva a dokonce i přidávání dalších seno nebo řezačky na stravě se obvykle doporučuje jednou kůň měl záchvat s kolikou.
Kolika, poruchy zažívání, Feeding, Zdraví, získaného poruchy

Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize
Kalení Chrupavka
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Onemocnění jater u psů
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach

Leave a Reply