Lymfom Rakovina

Lymfom je rakovina, která má vliv na buňky imunitního systému. Tato rakovina u psů není nepodobná non-Hodgkin lymfom u lidí. Zatímco v některých případech může pes mít úplné remise lymfomu, ve většině případů to může být život, který končí a pes, který neprochází žádnou léčba může mít jak malý jako dva měsíce života po stanovení diagnózy. V tomto článku se budeme učit o některých příčin lymfomu, jeho příznaky a různých procedur, které jsou k dispozici.

Lymfom se obvykle projevuje jako nádory v lymfatických uzlinách, které jsou nejblíže k povrchu kůže. Tato situace může nastat u psů každého věku nebo plemeno, i když obvykle se vyskytuje ve středním věku psů a Zlatí retrívři jsou považovány mají vyšší riziko vzniku lymfomu. Příčiny výskytu lymfomu jsou neznámé. Tam může být genetické faktory, jakož i pro ochranu životního prostředí. Zatímco tam jsou určité obavy, že některé pesticidy nebo jiné trávníkové ošetření mohou přispět k rozvoji lymfomu, ale toto spojení je tak malý, že je nemožné, aby s jistotou říct.

Velmi často, ve velmi časných stádiích nemoci, může pes nesmí vykazovat žádné známky nemoci na rozdíl od oteklé a tvrdé mízních uzlin, že veterinární lékař si všimnout při pravidelné vyšetření. Veterinární lékař může chtít provést vyšetření krve a moči, následovaný biopsii jedním z mízních uzlin, aby k ověření, že lymfom je příčinou. I v případě, že lymfom byla diagnostikována bez biopsie by měla být biopsie stále zajištěno, protože může pomoci určit, jak rychle nádor roste a nejlepší postup. Další baterie testů může být provedeno, abychom pochopili, v jaké fázi je rakovina a. Existuje pět fází lymfomu:

I. etapa: – pouze jeden lymfatické uzliny postiženy

Stage II: – několik mízní uzliny na stejné obecné zasažené oblasti

Stage III: – všechny periferní lymfatické uzliny postižené

Etapa IV: – všechny periferní lymfatické uzliny plus játra, slezina, a / nebo předním mediastinu na hrudi ovlivněny

Stage V: – vše ve stadiu IV a kostní dřeně

Pokud se neléčí, bude lymfom cestovat kamkoliv, kde se nachází lymph tkáně, což znamená, že téměř každý orgán v těle. To způsobí, že orgán k selhání, nutit psa ztratit svou chuť k jídlu, oslabení a zemře. I s léčbou, může nemoc nakonec tvořit odpor vůči terapii a budoucí remisí bude možné.

Chemoterapie je nejlepší způsob, jak bojovat proti lymfomu. K dispozici je široká škála chemoterapie k dispozici, a který vzhledem k jednotlivci, bude záviset na stadiu lymfomu a jak lymfom reaguje. Ve většině případů se psů, kteří nejsou zvracíte nebo ztratit svou srst s léčbou (i když Olde English Ovčáci, pudlové, Lhasa Apsos a Shih Tzu může dojít k určitým plešatost). Je nemožné předpovědět, jak se pes bude reagovat na chemoterapii, ale nejlepší způsob, jak přistupovat k této nemoci, je udělat vše, co se dá, pracovat s veterinárním lékařem nebo specialistou jako tým, aby usilovaly o co nejlepší kvality života možný.
Lymfom Rakovina, zdravotní problémy, zdravotní, lymfosarkomu, Rak, získané poruchy

Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
OAAM V Arabové
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Oh ty Pretty Baby Blues
Klíšťata
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Narození Obtíže
Je to kluk nebo holka?
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání

Leave a Reply