Málo Nozdry (stenotických nares): Dýchací Easy Once Again

Málo nozdry, jinak známý jako stenotických nares, dochází, když nozdry některých plemen psů jsou menší, než je obvyklé, což vede k menší průchod do plic s výrazně zvýšenou odolností proti proudění vzduchu. Ačkoli to může teoreticky ovlivnit jakékoliv plemeno, psi s krátkými, širokými hlavami such jako buldoci, pekingnese, a Mopslíci jsou zdaleka nejčastější trpí.

Kromě těchto zřejmých problémů, které toto onemocnění, měl by být také známo, že pinčové nozdry jsou velmi často doprovázeny dalšími abnormalitami jako je například Overlong měkkého patra a tendenci k hrtanu ke zhroucení kvůli namáhání.

Onemocnění je diagnostikována na základě vzhledu. Jinými slovy, lze jednoduše podívat na nozder postiženého zvířete a jasně vidět, že jsou stlačeným a uzavřeným a dovolit mnohem menší otvor, než by bylo běžné pro plemeno. Závažnost onemocnění, však musí být stanoveny poněkud rozsáhlé testování, včetně rentgenových snímků z hrudní dutiny a poslouchat zvuk psa dýcháním přes stetoskop.

Málo nozdry jsou vrozené onemocnění, způsobené nesprávným tvorbě nosu chrupavky dlouho předtím, než pes se kdy narodil. Přestože závada je zřejmé při narození, obvykle nezpůsobí žádné vážné problémy několik let. Kdy se stane problémem, je to proto, zvýšená odolnost proti proudění vzduchu přinutil zvíře, aby vyvinula mnohem více úsilí, než je obvyklé, aby se jednoduchý, plný dech vzduchu. Za delší dobu, to overexertion oslabuje hrtan, který bude nakonec zhroutí úplně. V takovém okamžiku se postižené zvíře rychle modrat a pak umírají v důsledku udušení.

Pokud vaše zvíře trpí zhmoždění nosu, věnovat zvláštní pozornost, která mu byla a dávat pozor na příznaky hrozícího hrtanu zhroucení such jako ztížené nebo hlasité dýchání, a nesnášenlivostí uplatnit. Pokud budete dodržovat příznaky jako tmavě modré dásní nebo-li vaše zvíře mdlob učiněna opatření, považovat to pohotovost a dostat ho nebo ji veterinární pozornost co nejdříve.

Není tam žádný skutečný lék na nemoc, ale její závažnost může být řízeno několika různých přístupů. Za prvé a především, udržování hmotnosti zvířete ve správném rozsahu, je velmi důležité. Obézní pes již má pracovat tvrději po dechu, než psa s normální hmotností, takže tento problém by jen znásobí problémy již přítomné. Použití krčních collars je třeba se vyhnout, protože mohou snadno stát příliš těsný a sevřít psa schopnost dýchat. Zatímco toto by jen menší dočasné nepohodlí pro většinu psů, mohlo by to mít katastrofální pro jednu již trpí zhmoždění nosu. K dispozici je typ operace možné, že může rozšířit nozdry a dýchací cesty, ale obvykle je to mnohem úspěšnější dříve v psí život to provést.

Vzhledem k tomu, pinčové nozdry je vrozené onemocnění, to je nemožné udělat cokoliv, aby tomu zabránil. Míra, do jaké je tato předána v dědičné módě je stále neznámý, takže buďte opatrní při chovu zvířete s touto nemocí.
Stenotických nares, Málo nozdry, zdravotních problémů, zdraví, Genetické poruchy

Puzzle paralýzy
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Lymfosarkom
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Zánět slinivky břišní
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Lymfom Rakovina
PK nedostatek
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní

Leave a Reply