Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme

Mazové žlázy jsou žlázy v kůži, které jsou zodpovědné za výrobu maz, mastné mazací olej, který zabraňuje pokožku od stávat vyschla a křehké. U psů s onemocněním známým jako mazové adenitis, nicméně, tyto žlázy náhle těžce zanícenou a krátce poté jsou zničeny z důvodů, které ještě nejsou dobře pochopeny. Po žláza je zničena, nelze mazu být vyrobeny, a výsledkem je neuvěřitelně suché a lámavé kůže, která je náchylná k praskání a olupování.

Mazové adenitis se obvykle nejprve pozorován u mladých dospělých psů. Akity, Samojed, a pudlíci se zdají být postiženy nejvíce. Nemoc může být nejprve identifikovat pozorováním suchou šupinatou kůži podél hlavy, horní a zadní, doprovázeném závažnou vypadávání vlasů. V nejhorším případě, mazové adenitis způsobuje vznik stříbřitých váhy a skvrny ztluštělé, znecitlivěné kůže, která vydává plesnivý a žluklé zápach. V takových případech může sekundární bakteriální infekce se velký problém. Přesto však, mazové adenitis je většinou kosmetický problém.

Mazové adenitis je diagnostikována pozorování zvířete po dobu pro přetrvávání příznaků uvedených výše (suchá kůže, stříbrné váhy). Pokud vznikne podezření, však může kožní biopsie stále nezbytné vyloučit další vážné problémy, jako je rakovina kůže nebo jiných dermatologických chorob. Biopsie je relativně bezbolestná procedura, která vyžaduje přijetí malého vzorku vašeho psa kožní tkáně pro laboratorní vyšetření podle mikroskopů.

Mazové adenitis může být řízena prostřednictvím rozsáhlé, dlouhodobé léčbě a dokonce i tehdy, je pes reakce na tuto léčbu velmi individuální. Pokud jeden pes mohl uklidit téměř výhradně, mohou léčby dokonce jít tak daleko, že daný problém zkomplikovat av některých psů. Nicméně, anti-seboroická šampony obvykle předepisuje, aby se odstranily suché stříbřité šupiny z povrchu kůže, stejně jako mrtvý vlasy, které by mohly být inhibicí pokožky již ohrožena schopnost dýchat. S vysokým obsahem tuku dietní doplňky mohou být užitečné pro obnovení pleti přírodní oleje, ale pokud tato léčba je pokus, musí dbát na to, neutralizovat přidané kalorií, jinak váš pes bude probíhat riziko obezity. V nejtěžších případech, postřik psa se směsí propylenglykolu a vody pravidelně může být nezbytné.

Ačkoli mazové adenitis není velmi závažné onemocnění, to je geneticky zděděná jeden, a je vysoce nežádoucí, protože léčba je nákladná a může nakonec bylo neúčinné. Jako takový, psi, které jsou známy k provedení tohoto onemocnění, nebo kteří mají blízké příbuzné, kteří jím trpí, by neměly být používány pro chovné účely.
Mazové adenitis, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, Kožní podmínky

Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Hyperextensions kloubů
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Močové Problémy / Infekce močových cest
Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy
Fanconi syndrom: Zděděno Onemocnění ledvin
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize

Leave a Reply