Mediální Humerálně kondylu

Osteochondróza mediálního kondylu humeru je jedním z poruch, které jsou způsobeny lokte dysplazie. Postihující především ve větších plemen, tato porucha postihuje jeden nebo oba z předních nohou. Pokud diagnostikována brzy, může většina psů pokračovat vést docela normální život. Zatímco většina psů, které tuto nemoc, protože genetiky, lze použít jiné faktory vedou k jeho rozvoji, včetně stravy. V tomto článku, WEA ¢ â, ¬ â ¢ ll zjistit, co způsobuje OCD mediálního kondylu humeru, která plemena jsou náchylní k jeho rozvoji, a jsou k dispozici procedury.

Co je OCD mediálního kondylu humeru?

OCD mediálního kondylu humeru je jednou z podmínek, které jsou seskupeny pod pojmem lokte displaysia, jak všichni týkají poruch v lokti. Osteochondritis dissecans, nebo OCD, nastane, když malý kousek chrupavky odlupuje od kosti v loketním kloubu. Když se tak stane na konci humeru, nebo delší kosti nad loktem na přední noze, nazývá se OCD mediálního kondylu humeru. Všechny podmínek obsažených v loketní displaysia are považovány za polygenní, což znamená, že více než jeden gen je nutné rozvíjet nemoc, ale není v současné době známo, které geny jsou povinné.

Které psi se to týká?

Tato porucha může být zděděna větších plemen, včetně Baseti, bernský salašnický psů, barváři, flanderský bouvier, Chow-žrádla, němečtí ovčáci, zlatých retrívrů, Velké Pyreneje, irské vlkodavy, labradorský retriever, mastif, novofoundlandskými, rotvajlery, Bernardýni , a vo. Toto onemocnění se vyskytuje více u mužů než u žen. Může se také objevit u psů, které zažily příliš mnoho tělesné hmotnosti v krátkém čase.

Příznaky

Kulhání spojené s OCD mediálního kondylu humeru může začít již sedm-desetměsíců věku. To kulhání budou přítomni každý den a nejobvyklejší, když štěně vstává z vleže nebo začne běžet. Pokud chytil velmi brzy, bolest není velmi špatná, ale neléčí, bude pes zažít velké bolesti a kulhání zhorší.

Diagnostika a léčba

Dříve zahájením léčby, tím lepší budou výsledky, tak rutiny UPOZORNĚNÍ Tento kulhání ve svých psů by měla přinést je k veterináři co nejdříve. Nicméně, kulhání být velmi jemné na začátku a těžko rozeznat. Veterinární lékař může domníváte, že koleno displaysia, pokud štěně je větší plemeno a rychle roste a ukázat bolest v lokti oblasti a kulhání. Tato porucha je diagnostikována pomocí rentgenových paprsků nebo prostřednictvím CT, který může lépe ukázat chrupavky fragmenty.

V případě OCD mediálního kondylu humeru, bude operace se provádí za účelem odstranění fragment chrupavky, která je příčinou problému. Po operaci, bude štěně potřebovat řízené cvičení povolit noha nebo nohy léčit, a on může být předepsán anti-zánět lék, který pomáhá udržet otok dolů.
Mediální Humerálně kondylu, OCD, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, problémy s klouby, kosti Problémy

Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Prsní Rakovina Ve starších Feny
Gangliosidóza GM1 a GM2
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie
Lip skládání Pyoderma
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Nejčastější choroby srdeční v malé psy Endocardiosis
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé

Leave a Reply