Megaesophagus

Megaesophagus je porucha, která postihuje jícen, takže je těžko stravitelné jídlo. Tato porucha může ovlivnit štěňata již odstavu stadiu, kdy někteří psi naváže i nepořádek, jiní potřebují pečlivé potravin řízení po zbytek svého života. V tomto článku se budeme učit, co je Megaesophagus, která plemena jsou náchylní zdědit nemoc, a jaké formy léčby jsou k dispozici.

Co je megaesophagus

Aby bylo možné pochopit megaesophagus, musíme pochopit, jak funguje jícnu. Obsah, jako jsou potraviny, v tomto případě, se pohybuje přes jícnu a dalších trubkové orgánů prostřednictvím svalové kontrakce, které jsou koordinovány ve vlnách. Tento proces se nazývá peristaltika. Když peristaltické nefunguje, je tato porucha nazývá megaesophagus. Psi mohou být buď narodí s megaesophagus nebo rozvíjet později v jejich životě. To je často vidět ve spojení s jinými poruchami, zejména myasthenia gravis, které narušuje normální přenos impulsů z nervů do svalů, a periferní neuropatie, které jsou součástí nervového systému, které jsou mimo mozku a míchy.

Které psi se to týká?

Tam jsou některá plemena, která mají predispozice k zdědit megaesophagus, včetně čínských Šarpejové, němečtí ovčáci, německé dogy, chrti, irských setrů, miniaturní kníračů a wire-haired foxteriéři. Ve snaze pomoci zastavit šíření této často dědičnou chorobou, psi, mají to by nemělo být chováni a jejich sourozenci by měly být považovány za možné přenášejí nemoci, jak to chováni stejně.

Jaké jsou příznaky?

Zatímco megaesophagus může vyvinout později v psí život, je to většinou vidět u štěňat po odstavu fázi. Tyto štěňata mohou opakovat jejich jídlo a mají potíže prosperující. Mohli vyvinout dýchací problémy, jako je aspirační pneumonie kvůli inhalaci částic potravy. Oni by mohlo dojít obtížné dýchání, výtok z nosu, horečka nebo letargii.

Některá štěňátka s touto poruchou odrůst stav po prvním roce, ale jiní budou trpět problém pro zbytek jejich životů.

Diagnostika a léčba

Nejvíce zřetelně poukazuje na megaesophagus je regurgitace krátce poté, co byl jeden. Veterináři mohou provádět rentgenové paprsky, jakož i další laboratorní testy, jako je vyšetření moči nebo krevní testy, protože megaesophagus je často spojena s dalšími poruchami.

Bohužel, je nemožné léčit megaesophagus, ale pokud to je způsobeno protože další poruchy, léčí druhé porucha může pomoci jícnu fungovat na jeho vlastní znovu. V opačném případě, může tato porucha být spravovány prostřednictvím potravin řízení. To obvykle znamená, krmení psa několik malých, vysoce kalorické jídlo denně, a uvedení potraviny na vyvýšeném místě, je to tak, že gravitace může pomoci průchod potravy. Psovoda a veterinář mohou pracovat společně, vyzkoušet různé potraviny a částky najít nejlepší krmivo pro psa. Psovodi by mělo být na pozoru dalších problémů spojených s touto nemocí, zejména aspirační pneumonie.
Megaesophagus, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, svalové poruchy, získané poruchy

Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Onemocnění jater u psů
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Otitis externa Infekce Psí uši a jak na ně
Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů
Nepřesvědčivost
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Keratóza Sequestrum
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy

Leave a Reply