Meningitida u psů

Meningitida je onemocnění, které postihuje meninges, nebo blan, které pokrývají centrální nervový systém. Ve většině případů, meningitida je výsledkem bakteriální nebo virové infekce, ale v některých případech může být, je výsledkem zděděné abnormality nervového systému. V tomto článku se podíváme na tři formy meningitidy, které se zdají být dědičné, stejně jako nejčastější forma, steroidy Citlivé Meningitida.

Beagle Bolest syndrom, samozřejmě ovlivňující bíglové, se může vyvinout u štěňat od tří do deseti měsíců věku. Nejčastějšími příznaky jsou horečka, intenzivní bolest v krku a deprese. Toto onemocnění může být diagnostikována pomocí Spinal Tap. Toto onemocnění může být ovládán pomocí steroidů léků, které pomáhá zmírnit zánět míchy.

Bernský salašnický pes může dědit aseptické meningitidy. Toto onemocnění se může vyvinout již za tři měsíce celou cestu až do prvního roku. Příznaky pro aseptické meningitidy patří horečka, bolest v krku a strnulostí. Jako syndrom Beagle bolesti, může to být diagnostikována spinální kohoutku a jsou léčeni steroidy léků.

Pug Encefalitida, nebo nekrotizující meningo-encefalitidy, jak je známý jako lékařsky, může ovlivnit mopslíky a maltských teriéři. Příznaky mohou zahrnovat záchvaty, krku tuhost a bolest, a změnu v chování. Toto onemocnění se může vyvinout kdekoliv od šesti měsíců a sedm let. I když je také diagnostikována spinální kohoutku, není bohužel žádný lék na tuto nemoc. Záchvaty se stále častější a násilnější jak nemoc postupuje a střední délky života po diagnóza může být tak krátká, jak několik týdnů.

Nejběžnější forma meningitidy je Steroid Citlivé Meningitida. Většina psů smlouva meningitida přes bakteriální nebo virové infekce, ale to se může vyvinout v některých psů, kteří mají autoimunitní problémy, což znamená, že imunitní systém se náhle vidět část těla jako cizí a začít útočit. Steroid Citlivé Meningitida je obvykle vidět u psů v dospělosti, a symptomy mohou zahrnovat horečku, ztuhlý krk, omezenou pohyblivostí kvůli této tuhosti, a bolestivé reakce na dotek. Stejně jako ostatní formy meningitidy, může Steroid Citlivé Meningitida je diagnostikována pomocí lumbální punkce, jakož i další laboratorní testy, rentgeny a CT vyšetření.

Naštěstí, steroidy Citlivé Meningitida nemusí znamenat rozsudek smrti. Stejně jako jeho název napovídá, tato forma meningitidy obvykle dobře reaguje na kortikosteroidní terapie, která pomáhá snížit zánět v okolí míchy. Terapie obvykle začíná vysokými dávkami steroidů, které jsou pak snižovány pomalu každý druhý den. Po dobu šesti měsíců na nízkou dávkou steroidů bez problémů, mohl veterinář navrhnout přijetí psa pryč terapie steroidy. Někteří psi nikdy potřebovat steroidy znovu, zatímco jiní mohou muset zůstat na nízké dávky pro zbytek jejich životů.
Meningitida, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, získané poruchy

Rozvoj pes First Aid Kit
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Hluchota
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Záchvaty a Epilepsie u psů
Oh ty Pretty Baby Blues
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Kočičí leukémie / myelodysplasie

Leave a Reply