Mýty O mange

Zatímco většina lidí říká jakýkoli typ vypadávání vlasů, svědění a vředy nebo zánět na kůži psa svrabu, tam jsou vlastně tři různé typy svrabu, které mohou být problematické pro psy a majitelů psů. Mange je vlastně způsobeno jedním ze tří typů roztočů, které jsou tak malé, že nemohou být vidět pouhým okem. Tyto mikroskopické potíže tvůrci mohou žít buď do kůže nebo vlasových folikulů z psa, v závislosti na typu roztoče, že jsou. Existují dva typy svrab roztočů, sarkoptového mange roztoče a Demodex canis roztoče, které projdou mezi psy nebo štěňata na člověka a ostatní domácí zvířata v domě. The sarkoptového mange mite je velmi nakažlivý, ale mange Demodex mite je zřídka přenáší mezi psy a lidmi, ale to může nastat za správných podmínek.

Sarkoptového Mange

Sarkoptového mange je běžné u štěňat a psů, stejně jako několik dalších druhů včetně člověka. Obecný název pro sarkoptového svrabu je svrab, a malé roztoči skutečně hrabou do kůže, jehož výsledkem je svědění. Roztoči položí vejce v kůži, která pak Hatch a pokračovat v cyklu. Svědění je velmi výrazný a psi a štěňata budou poškrábání a lízat jejich kůži, že odstraní všechny vlasy a způsobuje velké poškození na povrchu kůže a ještě hlubší v extrémních případech. To umožňuje bakteriím, aby do kůže, což způsobuje často velmi závažné sekundární infekce.

U lidí se roztoči mohou přežít jen jednu generaci, ale v psů mohou pokračovat prospívat a množit se. Je nezbytné léčit psa nebo štěně, stejně jako všechny lůžkoviny, hračky, obojky, vodítka a kartáče zcela eliminovat problém. Léčba je obvykle Ivermectin podává do dvou perorálních dávkách, stejně jako antibiotika a steroidy k léčbě kůže svědí a léze. To může trvat týdny nebo dokonce měsíce na kůži léčit a vlasy rostou zpět dovnitř

Cheyletiella Mange

To je obvykle velmi mírné typ svrabu vidět u štěňat, která má za následek suchou, šupinatá kůže. To je často odkazoval se na jako pěší lupy a obvykle bude jasné sám do několika týdnů. Je vysoce nakažlivá mezi štěňat, ale dospělé psy Zdá se, že mají imunitu, která štěňátka budou také rozvíjet poté, co měli podmínku jednou. Roztoči jsou poměrně velké a červené barvy a může být vidět pod mikroskopem. Lidé nejsou považovány za ohrožené pro rozvoj nějaké problémy s tímto typem mange mite.

Demodectic Mange

Mange Demodex Roztoč je k dispozici na všech štěňat, ale z nějakého důvodu nejsou jasně pochopil, že může být problematické v některých štěňat, zvláště čistokrevní linek, které mají historii stavu. Štěňata, která jsou namáhané jsou také více pravděpodobné, že rozvoj tohoto stavu. Ve většině případů lze štěňata být léčeni dipy a koupele a malé množství vlasů ztracené během napadení rychle narostou. V závažných případech může existovat významné vypadávání vlasů po celém těle a vytékání, křupavý léze. To může být velmi problematické u starších psů a může třeba prodlouženou léčbu. Psi s demodectic svrabu nemusí být vhodné pro šlechtitelských programů, zejména v případě, napadení was závažné nebo reoccurred, když pes byl starší.

Jakékoli léčby svrabu by měla být pod dohledem veterináře, protože některé plemena, nejvíce konkrétně kolie plemen, může mít závažné reakci na léky.
Zdraví, Kožní, Mange, získané poruchy

Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Močové Problémy / Infekce močových cest
Málo Nozdry (stenotických nares): Dýchací Easy Once Again
Meningitida u psů
Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Zdravé a problematická Cvičení
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy

Leave a Reply