Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti

Některé nemoci respekt ani kategorie, ani druh.

Takový je případ s Addisonova nemoc, nadledviny poruchy, které mohou udeřit jakékoliv plemeno psa a jakékoliv rasy lidí, včetně bývalého prezidenta Spojených států John F. Kennedy. V případě Addisonova nemoc, nadledvinky nedokáže produkovat dostatek steroidní hormony, konkrétně dvě třídy známé jako glukokortikoidy a mineralokortikoidy. Nemoc sama o sobě je pojmenován po britském lékař Dr. Thomas Addison, který jako první uznané a psal o problému v roce 1855.

Nadledvin se nachází v přední části ledviny. Střed žlázy se nazývá dřeň, zatímco vnější plocha je kůra. Obě oblasti produkují hormony, ale Addisonova nemoc zahrnuje hormony produkované výhradně kůry. Tito jsou známí jako kortikosteroidy, a oni na oplátku jsou hormony používané lidí i zvířat, aby fyziologicky vyrovnat se stresem.

V špičáky, nejvíce postižené jsou zvířata mladí feny, které jsou mezi čtyři až pět let. Prvními příznaky jsou mírné a obvykle zahrnují apatii, zvracení, svalová slabost, kloubů a / nebo bolesti svalů, úbytek hmotnosti a průjem. Občas pes může dožadovat slané potraviny (v důsledku nadměrné ztrátě sodíku). Jiné nemoci jsou často podezření první, což znamená, většina zvířat nejsou správně diagnostikovány, dokud nedosáhnou stavu známý jako Addisonian krize. Tato krize má za následek zvířete jít do šoku, protože jeho zažívací a oběhové systémy nemají hormony, které potřebují pomoci tělu přizpůsobit se stresu. Když k tomu dojde psa hladina cukru v krvi může klesnout až na nebezpečně nízkou úroveň, zatímco ve stejnou dobu jeho hladiny draslíku prudce stoupla, které narušují srdeční rytmus. Pokud se neléčí hned, psi zažívají Addisonian krizi nepřežije.

V některých případech Addisonova nemoc může produkovat neobvyklé příznaky, například křeče nebo závažné zvracení (způsobené křečemi v jícnu), které jsou snadno misdiagnosed. Ve skutečnosti, protože má schopnost produkovat příznaky mnoha jiných poruch, je Addisonova choroba známá v lékařských kruzích jako velký napodobitel. Tato nemoc se nezdá být předán geneticky. Nicméně, měli feny s Addisonova nemoc neměli být chováni, protože jejich hormonální nerovnováha je těhotenství velmi nebezpečné pro jejich zdraví.

Hlavní příčinou této poruchy není dosud známa, ale může občas objevit v důsledku poškození ze dvou léků, které narušují funkce nadledvin (Ketokonazol a Lysodren). Definitivní diagnóza pomocí krevních testů a zkouška známé jako ACTH stimulační test. V této zkoušce se zvíře dostane dávku ACTH, což je hypofýzy hormon zodpovědný za uvolnění kortikosteroidy, když je tělo pod napětím. Za normálních zvířat úroveň hormonu kortizolu se zvýší v odezvě na ACTH. U psů s Addisonova nemoc, nemají žádné kortikosteroidy, takže jejich hladiny kortizolu nemohou stoupat.

Zatímco těžko diagnostikuje a někdy fatální, dobrou zprávou je, že příznaky Addisonova nemoc obvykle mohou být řízeny velmi dobře přes den kortikosteroidy hormonální terapie, i když příčina není známa.
Addisonova nemoc, zdravotní potíže, zdraví, rakovina, Různé poruchy

Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie
Gangliosidóza GM1 a GM2
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Respirační viry
Kalení Chrupavka
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Zánět kloubů a svalů
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové

Leave a Reply