Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach

Agrese u psů je velmi znepokojivé problém jak pro majitele psů a široké veřejnosti. Pes, který je agresivní může být stále vynikající hlídací pes, rodinný mazlíček, nebo ochrana psa za předpokladu, že on nebo ona je poslušná, dobře vychovaný, a kontrolovatelná a není nebezpečný pro ostatní. Pes, který má problémy s nadměrným agrese bude chovat způsobem, který pes problém buď lidí, včetně majitele a rodiny, nebo k jiným domácím zvířetem nebo zvířaty.

Existují čtyři základní typy agrese, že většina psích plemen se vykazují do určité míry. Patří mezi ně kořist instinkt, nebo instinkt honit a lovit, teritorialita, ochrany vlastníka, a sebeobranu. Některá plemena byly vyvinuty zejména pro zvýšení jejich schopnosti jako lovci, nazvaný kořist instinkt, ale oni jsou agresivní pouze na specifické cíle, ne všechno v jejich prostředí. Policejní psi používají k fixaci a sledování uprchlíky jsou dobrým příkladem tohoto instinktu, který se používá v produktivním a velmi kontrolovány způsobem.

Teritorialita nebo kryt instinkt je důležitá v mnoha rodinných psů, které jsou zodpovědné za udržování cizince mimo majetku nebo od domu nebo ve dvoře. Tito psi se zobrazí agresi chránit svůj majetek, ale nejsou agresivní, pokud jsou umístěny v pozici, aby je ochránil oblast.

Ochrana majitele může být součástí teritoriality, ale může být také použit, i když pes není na pozemku. Některá plemena bude chránit majitele za všech okolností, i když se na procházku nebo na neutrálním území, jako je například park. Pod kontrolou je důležitým aspektem mnoha plemen a může být velmi prospěšné pro majitele.

Všichni psi mají sebeobrany instinkt, který bude fungovat buď v boji nebo letu mechanismu, stejně jako máme jako lidé. Některá plemena se teprve agresivní, když nemohou utéct, zatímco jiní jsou více pravděpodobné, bojovat a pak spustit, pokud jsou neúspěšné v agresi.

Existují i ​​další typy agrese such jako dominance, sobectví hraček a potravin, strach, nebo agrese během páření, ale ty jsou všechny běžné typy agrese, které se obvykle měla být opravena s poslušnosti výcvik a socializace.

Nadměrné agrese je definována jako nevhodné agrese, která nereaguje na tradiční nápravných metod rekvalifikaci nebo socializace. Někdy nadměrné agrese může být neurologicky založen, nebo v důsledku chemické nerovnováhy v mozku nebo poranění mozku a poranění. Často nadměrné agrese může být známkou traumatu a zneužívání léčby psa během jeho života, se psem schopnost důvěřovat zcela zničeno hrubého zacházení v rukou předchozích majitelů.

Jakékoliv plemeno psa se může stát příliš agresivní v případě neurologických traumatu, poškozením nebo onemocněním mozku, ale někteří psi mají vyšší míru nadměrného agrese z non-onemocnění souvisejících otázek. Často to není plemeno sám, ale nezodpovědné a nelidské akce vlastníků a chovatelé, vybrat pro vysokou úroveň agrese, které způsobují problémy v některých chovných linií.

V některých případech může nadměrné agresi být léčeni farmakoterapie, intenzivní, pozitivní školení se specializovanou psem behavioralist, čas a trpělivost, stejně jako bezpečnostní opatření přijatá na straně vlastníka udržovat psa zajištěny až do plně vyškoleni. Ve většině případů, nicméně, bude příliš agresivní pes obvykle se zničit, protože riziko manipulace s těmito psy je prostě příliš velký pro většinu lidí, aby se na.
Nadměrné Agresivita, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, výcvik poslušnosti, behaviorální trénink, trénink

Respirační viry
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Známky a příznaky
Kočičí Immunodeficiency Virus
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Široký rozsah kulhání problémy u koní

Leave a Reply