Nadváha Kočky

Častým problémem u koček je dnes obezita. Více než polovina populace je kočka nadváhu, a to se rychle stává normou. Vidíme reklamy, karikaturách, pohádková fantazie o nadváhou koček a kupujeme do ní. Kdo nemá rád Garfield, Hollywood je oblíbené Fat Cat? Potíž je v tom tuku kočky nejsou zdravé a jsou náchylní k některým onemocnění, jako je diabetes, artritida a jaterní Lipidoses. Je to opravdu stojí za to riskovat vaší kočky život ukázat, že máte Fat Cat?

příčin.

Obezita již není problémem jen pro člověka. Domácí zvířata jsou nyní stávají obézní v důsledku sedavého životního stylu a stravy bohaté na kalorie. Ano někteří z vás možná těžké uvěřit, že kočky mohou mít nadváhu, ale mají se skutečně díval se, jak moc jsou vaše kočka je jíst? Problém by se mohl stát vážným v multi kočky doma, kde nadváhou kočka je jíst ji část a druhé kočky část stejně. Také jste krmení to tabulky zápisky, kus z toho a chuť, že? Tam leží problém, příliš mnoho kalorií, které budou vést k vážnému onemocnění v řadě.

Příčiny váhového přírůstku u koček

Rychlost metabolismu v každé kočky se budou lišit a vaše kočka může mít jen pomalejší tempo, a tak mu brání spalování dostatečné množství kalorií potřebné k udržení normální tělesnou hmotnost.

Sex – Dvakrát tolik kočky s nadváhou, než kocourů

Věk – Starší kočky jsou náchylnější k nadváze, protože jsou méně aktivní než koťata

Cvičení – líný kocour není pálení dostatek kalorií k udržení nadváhu off bude přibírání na váze

Kastrace – Mnozí viní kastrovat za jejich kočky zvýšení ve velikosti, ale to je více pravděpodobně kvůli nedostatku pohybu a neregulovanou strava

Nemoci, které způsobují nadměrnou hmotnost On Cats

Hypothryroidism – stav, který nastane, když štítná žláza neprodukuje dostatek tyroxinu hormon, který je zodpovědný za udržení kočky metabolismus.

Feline Cushings nemoc – také známý jako hyperadrenokorticismus je onemocnění, kde je příliš mnoho kortizolu v krvi, které může pocházet z několika různých onemocněními. Kočky nadváhu a mají polstrované pupkáč vzhled.

Diabetes mellitus – pod podmínkou, že produkuje nadměrné množství cukru (hyperglykémie) v krvi. To způsobí, že kočku k nadváze. Je to také stav, který může být urychlen kočka být obézní na prvním místě.

Nemoci, které jsou podané dne by obézní kočky

Jaterní Lipidoses – také volal ztučnění jater syndrom, se vyskytuje ve středním věku obézních koček. Kočky přestat jíst a tělo začne využívat tuk jako palivo, ale kočky nemají metabolizovat tuk velmi dobře a tukové buňky se hromadí v játrech, zabránění jeho správnou funkci.

Artritida – které dochází z důvodu společného otoku je ještě více stresující a bolestivé ani obézní kočky. Nadváha kočky zvýšený tlak na jejich klouby.

Vysoký krevní tlak – s nadváhou kočky mají vysoký krevní tlak, který může vést k vážnému selhání orgánů: ledviny, játra, srdeční selhání.

Dýchací problémy – problémy s dýcháním, může vést k astmatu a srdečního selhání u obézních koček

ÚPRAVA

Je důležité vidět svého veterináře pro regulovaný stravy. Snažit se omezit kočičí stravovací návyky na vlastní pěst může způsobit problémy, jako jsou jaterní lipidózy diskutoval nahoře.

Jednoduché věci, jako je změna vaší kočky stravy a zvýšení jeho výkonu si s ní hrát může přidat několik let svého života a roky potěšení vaše.
Přes hmotnost, zdravotní stav, zdravotní

Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Wobbler syndrom není vždy EPM
Keratóza Sequestrum
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní

Leave a Reply