Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc

Cushing, více správně známý jako hyperadrenokorticismus dochází, když nadledvinky produkují příliš mnoho glukokortikoidy, přírodní steroidní hormon. This nadprodukce může nastat, když nadledvinky sami nefungují správně, nebo když hypofýza overproduces složený ACTH nebo adrenokortikotropního hormonu, což overstimulates nadledvinky k produkci glucocorticiod. Nadledviny poruchy typu onemocnění Cushingův pouze se vyskytuje asi u 20% diagnostikovaných případů s hypofýzy nadprodukce ACTH tvoří zbytek 80%. Bez ohledu na to, který z těchto dvou příčin dochází, budou obecné příznaky stejné ačkoli možnosti léčby se bude lišit.

Cushingova nemoc může objevit v kterékoli plemeno psa a v obou mužů a žen se stejnou mírou výskytu. Nejsou žádné plemena, která jsou známy Cushingova nemoc se více prominentní v chovu a jako ve skutečnosti Cushingovy choroby se může objevit u koní, skotu, koček a dokonce i lidé. To není nakažlivá a není starost o psa s Cushingova nemoc je v kontaktu s ostatními domácími zvířaty nebo lidmi. Typicky Cushingova nemoc má tendenci být častější u starších psů a je často diagnostikována ve věku kolem sedmi do deseti let věku.

Časné příznaky Cushingova nemoc patří nadměrné pití a časté močení, často s pes s mnoha nehodám, i když plně ochočený. Ženy jsou více pravděpodobné, že močový měchýř a infekce močových cest s těmito příznaky, které mohou zmást diagnózu. Kromě toho pes bude obrovský hlad, zdálo se, že je připraven a ochoten jíst kdykoli během dne. Spolu s tím se pes začne být obézní, ale bude trvat na konkrétním pot-bellied vzhled, spíše než zvýšení tělesné hmotnosti rovnoměrně po celém těle. Část pot-bellied vzhled je kvůli otoku jater, což může vést k toxicitě problémy jako stav zhoršuje. Zvýšení steroidů v krvi může způsobit svalovou hmotu a nohy stanou velmi tenký a hubený vzhled. Jak nemoc postupuje pes začne ztrácet vlasy z boků a tělo, ale zůstane dlouho na nohou a hlavy. To je velmi definitivní symptom, ale dojde pouze tehdy, onemocnění výrazně pokročila. První dva příznaky nadměrné pití, a močení a nenasytnou touhu jsou důležitými indikátory počátečních stádiích Cushingova nemoc.

Veterinář potvrdí stav prostřednictvím různých krevních testů určených k určení příčiny Cushingova nemoc. Krevní testy budou také testovat diabetes, toxicity nebo jiných podmínkách, které mohou být vyskytující ve stejnou dobu.

V závislosti na příčině tohoto stavu bude léčba lišit. Pokud se příznaky jsou způsobeny nádoru v nadledvin může být chirurgicky odstraněn, ale nádor hypofýzy je typicky zpracovaný s drogami terapie spíše než operace. V mnoha případech tito psi budou mít cukrovku nebo jiné chronické zdravotní podmínky, které budou muset být léčeni současně tak komplexní léčebný plán je nutné. Existuje několik nových léků, které jsou používány velmi úspěšně v řízení stavu a ačkoli oni nemohou obnovit plnou nadledvin nebo hypofýzy funkce, mohou pomoci zvládat glukokortikoidů úrovně a ACTH v krvi.
Cushings nemoc, zdravotní potíže, zdraví, problémy s trávením, Získané poruchy, poruchy zažívání, Medical

Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Respirační viry
Naval Rupture u hříbat
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Renální amyloidóza
Mediální Humerálně kondylu
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Neuromuskulární degenerativní onemocnění

Leave a Reply