Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen

Malamuti a Huskies jsou dva velmi odolné plemena psů, které byly vyvinuty, aby vydržely děsivě chladné teploty a pracovat v těch nehostinných klimatických podmínek. Tyto nádherné psi, i když zdravý a otužilý, může mít jednu velkou zdravotní problém, a to je neschopnost absorbovat a využít zinek v jejich stravě. Některé z obřích plemen, jako doga mohou také zdědili problémy při vstřebávání zinku, což vede k dlouhodobé zinc nedostatků, které nereagují na typické krmení rutiny.

Nedostatek zinku může dojít také u psů, které nejsou krmeny dostatek masa v jejich stravě, nebo jsou krmena převážně vegetariánskou stravu. V některých levných druhy potravin může zinek být vázán v nepoužitelných formách pro psa, a proto je to stejné, jako nemá ve stravě vůbec. Každý pes krmen strava s nízkým obsahem masa nebo z nekvalitních potravin může vyvinout nedostatek zinku, ale tyto problémy lze vyřešit úpravou stravy a poskytnutí doplňky pro krátkou dobu.

Zinek je přirozeně se vyskytující minerál, který tělo potřebuje fungovat. V dobré kvalitě je komerční pes potraviny zinek poskytovány na základě doporučené dávkování Sdružení úředníků kontrolu krmiv, a vypočítá se na výživové požadavky na průměrné psa. Některá plemena mají větší problémy při vstřebávání zinku ze stravy, i když se vyskytuje ve správné výši a formě. Tato plemena potřebují dodatečné zinku po celou dobu jejich životnosti, aby se zabránilo rozvoji známky ze zinkové nedostatku.

Nedostatek zinku je známé množství různých tělesných příznaků. Když je vyslovován zinku nedostatek může být otevřené rány a léze kolem úst a očí, které mají křupavý vzhled a bolestivé vředy mezi polštářky na tlapkách. Kromě toho dna nohou budou praskat a krvácet, něco, co je velmi nebezpečné zejména pro pracovní severských psů. Kůže se stane ztloustl a velmi šupinatá hledá a pes brzy ztratí některé ne-li všechny jeho nebo její vlasy. Se zvýšeným vypadáváním vlasů pravděpodobnost bakteriální infekce se stává častěji, což vede k dalším komplikacím. Rány se nehojí a pes bude hubnout a stane apatický a letargický. Muži ztratí touhu chovat a ženy nepřijdou do tepla. Pokud se stav je přítomen, když žena je těhotná štěňátka budou často rodí s těžkým mentálním a tělesným abnormalit a může být mrtvé.

Spínací potraviny na více masovou stravu a přidávání oxidu zinečnatého nebo doplňky síranu zinečnatého ve výši 10 mg na 25 kg tělesné hmotnosti je často předepsaný veterináři. U některých psů může pouze k ošetření nutné do stravy je změněn, ale u psů s vstřebání zinku problémů bude doplnění nutné prostřednictvím psa života. Výsledky přidání doplnění nebo změnu stravy jsou nejvíce rychle všiml, když je podmínka ošetřoval brzy, ale téměř všechny příznaky nedostatku, s výjimkou zjizvení může být obrácen s suplementace.
Zinek Nedostatek, zdravotní problémy, zdraví, sibiřský husky, Samojed, Genetické poruchy, poruchy Získané, dieta, krmení, Aljašský Malamuti

Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa
Zvracení
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Lymfosarkom
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Kočičí Immunodeficiency Virus
Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Infekce močového měchýře
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem

Leave a Reply