Nejčastější choroby srdeční v malé psy Endocardiosis

Nejběžnějším typem onemocnění srdce v malých a středních plemen psů je endocardiosis. To není jak často uvedeno ve velkých psů, ale může se stát, a musí být problematické v těchto plemen stejně. Tam jsou některá plemena, která jsou více náchylné k endocardiosis a mezi ně patří Kavalír King Charles španěl, čivava, Trpasličí pudl, a bostonského teriéra. Stejně jako u mnoha dědičných podmínek, muži jsou náchylnější k podmínce než ženy a má tendenci být více problematický u starších psů, než mladší psi.

Endocardiosis je také známý jako chronické mitrální chlopně (CMVD) a ovlivňuje přirozené proudění krve do srdce působením na akce ventilů v srdci. Psí srdce, stejně jako člověk je, se skládá ze čtyř různých komor s ventily v mezi, které umožňují průtok krve pouze jedním směrem přes srdce. Normální průtok krve je z žíly do pravé srdeční síně, přes pravé komory, a potom prostřednictvím krevního oběhu do plic. V plicích je okysličený krve, a poté putuje zpět do levé srdeční síně. Mitrální je řídicí systém pro pohyb okysličené krve z levé síně do levé komory, kde je pak vytlačena srdce přes tělo do buněk. Vzhledem k tomu, levá strana srdce pumpovat těžší přinutit krev do celého těla, mitrální chlopně je pod značným množstvím tlaku jako levé komoře smluv.

Typicky endocardiosis se nevšiml, dokud jsou psi šest let věku, ale to může nastat u mladších psů stejně. Jak roky čerpací krve začne oslabovat pečeť ventilu, krev je přinucen kontrakcí spodní levé komory proti mitrální chlopně, pak zpátky do levé síně. Tato podmínka je obvykle mírné na první a je jen všiml na roční veterinární kontroly jako mírné srdeční šelest. Zdá se, že žádný důkaz o tom, že tato podmínka může být minimalizováno nebo řízena speciálním cvičení nebo diety, ale bude psů, které jsou v dobré fyzické kondici mají méně komplikací s onemocněním srdce, než s nadváhou nebo obézních psů.

Vzhledem k tomu, úniku nebo zpětnému proudění krve přes ventil se stává vážnější další symptomy a znaky budou zaznamenány. Vzhledem k tomu, srdce již cirkulující krve správně, psi se letargický a nedostatek energie, i když mnozí majitelé mylně jako typické stáří chování. Vzhledem k tomu, snižuje oběhu další, kapalina začne stavět v plicích, což vede k hackování a chronický kašel, který signalizuje plicní edém nebo tekutinu na plicích. Kromě toho, srdce se začíná bobtnat a otok dále snižuje množství průtok krve psa systému. Fluid začne stavět v oblasti žaludku, a to zase způsobuje další tlak na oběhový a trávicí soustavy. V této době je stav obvykle fatální a smrt se obvykle vyskytují v jak malý jako týden tak dlouho, jak několik měsíců.

Psi se srdečními šelesty by měl mít další zkoušky prostřednictvím EKG nebo EKG. Ultrazvukové stroje mohou být také velmi užitečné pro umožnění veterinář vidět akci na srdce v reálném čase. Různé léčby včetně diuretik o snížení tekutiny vybudovat, ACE inhibitory rozšiřují cévy a umožňují krev proudit volněji, jsou stejně jako léky, jako je digitalis, které zvyšují sílu srdečního svalu obvykle používá v kombinaci při léčbě. Včasné odhalení, drogové terapie a pečlivé sledování srdeční šelest jsou nejúčinnější způsoby, jak spravovat stav.
Endocardiosis, onemocnění srdce, zdraví

Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Cushingova nemoc u starších koní
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Srdce šelesty
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Equine polysacharid Storage myopatie
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena

Leave a Reply