Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií

Retinální dysplazie, nebo RD, je dědičné onemocnění, při kterém sítnice oka je poškozen. Chcete-li pochopit, retinální dysplazie je nutné nejprve pochopit základy oka anatomii. Sítnice je samo o sobě nervy obsahující struktury v zadní části oka, která bere v světle, a převádí ji na elektrické signály. Tyto signály jsou pak přenášeny do mozku prostřednictvím zrakového nervu, a interpretován mozkem jako vize. Vznik oka v děloze je komplexní, vícestupňový proces, který je úzce spjat s rozvojem celého nervového systému.

Existují tři formy sítnice dysplazie. První a nejméně vážný nastane, když se dvě hlavní vrstvy sítnice netvoří dohromady správně, vytváří záhyby vnitřní sítnice vrstvy. V RD zeměpisné tam jsou větší oblasti, kde sítnice je chybný kromě vnitřní sítnice vrstvy. V nejtěžší formě nemoci, dvě vrstvy sítnice nejsou setkat vůbec, což vede k sítnice, nebo oddělení, od zbytku oka.

Na rozdíl od mnoha podmínek, odchlípení sítnice nezhoršuje s věkem. Onemocnění je velmi dědičná, a postižených zvířat se rodí s tak vážný stav, protože někdy vyvíjet. Ve vzácných případech, také problém může být způsoben tím, prenatální infekce, buď herpes viru nebo parvovirem.

Zasažené chovy zahrnují: Airedales se akity, americký kokršpanělů, australští ovčáci, bíglů, Bedlington teriéři, belgické malinois, Hraniční teriéři, Bull dogy Cairn teriéři, Cavalier King Charles španěla, Clumber španěl, kolie, dobrmani, anglicky Springer španěl, Field španěl , němečtí ovčáci, Gordon Setters, Labradors, Mastifové, norština Elkhounds, staré anglické Ovčáci, Pembroke Welsh Corgis, rotvajlery, Samoyeds, Sealyham teriérů, Sussex Kokršpanělé a Yorkshire teriéři. Neexistuje prostředkem, který zabraňuje problému, což znamená, že postižené zvířata by neměla být chováni. Z důvodů dosud známých, Labrador retrívr a Samoyeds s retinální dysplazie také často mají podobu malého vzrůstu s názvem chondrodysplasia, v němž jsou jejich přední nohy jsou kratší a tlustší, než je obvyklé.

Sítnice dysplazie může být diagnostikována u štěňat ve věku až šest k osmi týdnům věku. Nicméně, je doporučeno být zvíře znovu zkontrolovat ve věku šesti měsíců, k potvrzení diagnózy. Psi s sítnicových záhybech obvykle vykazují jen malé slepá místa v jejich vizi. Jedná se o natolik nízký, že většina psů obvykle nevnímají je. S zeměpisné dysplazie, ale bude pes značnými problémy se zrakem. Psi s odchlípení sítnice, mezitím bude úplně slepý.

Neexistuje žádná účinná léčba pro RD. Většina psů se onemocnění jsou schopny kompenzovat případné ztráty zraku pomocí svých smyslů čichu a sluchu. Majitelé mohou pomoci svým postiženým mazlíčky zachováním jejich prostředí co možná nejvíce konzistentní, a zavádět potřebné změny postupně. Rozvoj pravidelné cvičení tras je také užitečné.
Retinální dysplazie, oční problémy, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, Poruchy oka

Hluchota
PK nedostatek
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Naval Rupture u hříbat
Endokardiální fibroelastóza
Onemocnění jater u psů
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách

Leave a Reply