Nízká štítné žlázy

Štítná žláza plní řadu důležitých funkcí, ale to je většinou známý pro regulaci metabolismu. Když štítné žlázy poruchy od neprodukuje dostatečné množství hormonů štítné žlázy, může to mít za následek poruchy názvem hypothyroid a je často nazýván nízké štítné žlázy. Zatímco hypothyroid je snadno léčitelná, pes může trpět léta s touto poruchou, než je diagnostikována. V tomto článku se podíváme na to, jak je způsoben nízkou štítné žlázy, které plemena jsou obvykle postiženy, a jaká léčba je k dispozici.

Co způsobuje nízkou štítnou žlázu?

Když je výroba hormonů štítné žlázy narušena nebo snížena, je výsledkem porucha nazývá hypotyreózu. Tento hormon je produkován v koordinaci mezi hypofýzy, hypotalamu a štítné žlázy, ale 95% případů hypotyreózou dochází z důvodu poruchy ve štítné žláze. Existují dvě příčiny nemoci ve štítné žláze: buď psa imunitní systém útočí na štítnou žlázu, nebo atrophies štítné žlázy z důvodu tuku infiltrujícími tkáň. Toto onemocnění se obvykle vyvíjí u psů, kteří jsou mezi čtyřmi a deseti let.

Které plemena jsou náchylná?

Hypotyreózu se obvykle vyskytuje v polovině až velkých psů, a hraček plemena a jiná malých plemen jsou velmi zřídka ovlivněny. Některá plemena, které se zdají být náchylné k rozvoji choroby jsou zlatí retrívři, Doberman pinčové, irské Setři, kníračů, Jezevčíci, kokršpanělů, a Airedale teriér. Psi, kteří jsou smíšené plemena a Němečtí ovčáci mají zřejmě snížené riziko vzniku onemocnění.

Příznaky

Bohužel, protože ztráta hormonů štítné žlázy může ovlivnit všechny tělesné orgány, nejsou jednoznačné příznaky, které ukazují ve směru nízké štítné žlázy. Nicméně, některé příznaky, pokud je nalezen společně, může naznačovat na veterinárního lékaře, že k poruše štítné žlázy může být příčinou. Ty mohou zahrnovat letargii, obezita, vypadávání vlasů, suchá kůže, nadměrné vylučování a vysokou hladinu cholesterolu.

Diagnostika a léčba

Existuje několik testů, které mohou být provedeny pouze veterinární lékař diagnostikovat nízké štítné žlázy, i když nichž jeden veterinář rozhodne použít, bude záviset na tom, dostupnosti a symptomy. Nejčastěji se používá test Baseline T4, který je krevní test, který určuje stupeň T4 štítné hormonu v krevním oběhu. Podobný test je Baseline T3 Test, který určuje úroveň T3 hormonu štítné žlázy, ale to není tak účinná při diagnostice nízké štítné žlázy, tak to je často používáno ve spojení s další test. TSH stimulační test je nejvíce konečný test v diagnostice nízké štítné žlázy. Štítné žlázy stimulovat hormon (TSH) je vstříknut a Vzorek krve je odebrán šest hodin později. Psi s nízkým štítné žlázy budou mít i nadále nízkou úroveň T4 v jejich systému.

Naštěstí, nízké štítné žlázy je velmi snadno léčit, formou výměny hormonů štítné žlázy. Dávka a frekvence se bude lišit v závislosti na psa a závažnosti onemocnění, a pes bude muset brát tento lék po zbytek svého života, ale jeho kvalita života výrazně zlepší, a mnoho z jeho příznaků vidět před zahájením léčby obvykle zlepší také.
Nízká štítné žlázy, zdravotní problémy, zdravotní, nabytá poruchy, poruchy Různé

Vzácné Brain porucha postihuje psi rovnováhu, koordinaci
Pemphigus foliaceus
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Furballs / potvory u koček
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Nízká štítné žlázy
Kolika je více než žaludeční nevolnost
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
První pomoc pro Eyeball tržných ran

Leave a Reply