OAAM V Arabové

OAAM je vlastně zkratka pro vrozené onemocnění známé jako týlní atlanticko-Axial malformace, že dochází téměř výlučně v arabských koní. Tato podmínka vede v fusing hrudními obratli na krku a kde krk a lebka připojit. Výsledky této smrtící stavu může být zpočátku mírné až vysilující a hrozný jako hříbě bude mít omezený pohyb krku po celou dobu jeho krátkého života. V závažných případech bude ochrnutí a extrémní nedostatek koordinace také známý jako hříbě snaží se přesunout.

OAAM může být diagnostikována, když hříbě je kratší než jeden měsíc staré i když v některých případech to může trvat týdny, než je identifikován a diagnostikován. Na začátku diagnostikovaných případů je často velmi těžké jako hříbě není schopen umístit svou hlavu správně ošetřovat. Páteř spojila tak pevně na spodině lebeční, že nejsou schopni rozšířit hlavu do správné polohy pro přístup k klisnu. Kromě hříbě nemusí být schopen stát nebo se pohybovat po on nebo ona je ve vzpřímené poloze. OAAM způsobí hrubé motorické svaly nebo velké svaly těla ke kontrole nedostatku výsledkem v chudých případné koordinace. Tento nedostatek koordinace výsledků v vyšším rizikem jiných zranění hříběte.

Vzhledem k tomu, podmínka se stane postupně zhoršuje hříbě může dojít ochrnutí buď předních nohou nebo i přední a zadní nohy. Jelikož se jedná o geneticky dědičné onemocnění, není tam žádný způsob, jak opravit ochrnutí nebo fúze s hrudními obratli, ačkoli tam bylo mnoho různých možností léčby navrhl. Tam je pokračující výzkum, aby se pokusili určit přesnou genetickou výbavu, která produkuje týlní atlanticko-Axiální malformace v Arabové, ale v současné době zde není žádné přesvědčivé důkazy.

Týlní atlanticko-Axial malformace se liší od mozkovou Abiotrophy nebo CA v tom, že neexistuje žádná související neurologické degeneraci jak je vidět v CA. Často Arabian hříbata, která nevykazují žádné příznaky OAAM až po prvním měsíci jsou misdiagnosed s CA. Vyšetření po smrti mozku a vzniku krku a páteře na spodině lebeční lze jednoznačně určit, které genetická choroba byla příčinou smrti a ochrnutí.

Mnoho Arabian chovatelé aktivně spolupracuje s výzkumnými pracovníky v hlavních veterináře vysokých škol a univerzit, aby se pokusili stanovit genetické vazby s oběma CA a OAAM. Vzhledem k tomu, onemocnění genetické povahy a progresivní, a to jak s následkem smrti, musí být recesivní geny, které umožňují koně v populaci působit jako dopravci, aniž vykazuje nějaké známky letálním podmínek. Další výzkum a snahy o Arabského chovatelů budou muset určit, testování mechanismy, které mohou pomoci vybrat chovné linie, které jsou zřejmé z podmínek.
Týlní Atlanto Axiální malformace, Genetické poruchy, Chov, zdraví, OAAM

Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Anémie a krev stezkám problémy
Vakcína Sensitive
Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Ataxie
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa

Leave a Reply