Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní

Koně, stejně jako jakékoli jiné zvíře, mohou trpět různými nemocemi, patogenů a infekcí trávicího a močového traktu. Často tyto podmínky jsou příznaky a symptomy mnohem vážnějších stavů, mnoho který může být smrtelný. Některé příčiny průjmu nebo zbarvenou močí u koní může být také infekce, které jsou relativně lokalizované a snadno léčit, pokud se nestanou postupně zhoršuje díky nedostatku léčby.

Průjem může být probíhající nebo chronické, nebo to může být epizodické, trvající jen několik dní. Často průjem u koní je vzhledem k velmi infekční choroby známé jako salmonelózy. Tento stav je způsoben baktériemi Salmonella, které se běžně vyskytují v malých množstvích jako užitečné trávení bakterií ve většině koní. Z nějakého důvodu, často nemoc, kolitida nebo dokonce další zdravotní problémy nebo expozice jiných infikovaných koně fekálního materiálu, bakterie množí a stává problematické. První známky salmonelózy obvykle zahrnují horečku a křečovité chování, jako je kopání v žaludku, nedostatek energie nebo chuť k jídlu a konstantní leží dole a vstal. Vzhledem k tomu, bakteriální infekce zhorší kůň začne mít těžký průjem, často bez kontroly střev. Tam může být plynatost, stejně jako krev v průjmů ve vyspělých případů této choroby.

Koně se rychle stane dehydrataci a rychle začít vykazovat známky slabosti a toxicity jako tělo nemůže metabolizovat a filtrovat vedlejší produkty infekce. U hříbat podmínka může být fatální tělo nemá žádné rezervy, aby vypracovaly na, zatímco léčba zahájena. U hříbat se bakterie mohou rychle šířit z tenkého střeva do plic, srdce, dýchací cesty a kloubů, což vede k úplné tělesné poruchy.

Průjem může být také způsobena tím, parazitů infekcí ve střevech, otravy a toxicity, rychlé změny v krmivu, stejně jako jiné druhy bakteriálních infekcí. Léčba průjmu musí být založena na příčině problému a zároveň antibiotik, mohou být užitečné také může zhoršit stav, v závislosti na přesné příčině. Veterinář může dokončit testy krve co stejně jako fekální materiál určit příčinu průjmu a kdo léčebný plán.

Zbarvení moči, obvykle známý jako tmavě červené, oranžové nebo hnědavé barvy, přímo souvisí s přítomností krve nebo zničených červených krvinek. To je velmi závažný stav u koní a může být způsoben nemocí, jako jsou azoturia, infekce močových cest, dehydratace nebo elektrolytové rovnováhy. Je důležité sbírat vzorek moči a mít ji analyzovat veterinář určit příčinu zbarvení.

V závažných případech je kůň s barevným moči může mít selhání ledvin nebo významný pokles funkce ledvin, otravy z rostlin, ergots nebo jiných chemikálií či sloučenin v krmivech, nebo dokonce podmínky, jako jsou zánět jater a žloutenka. Chcete-li pomoci veterinář nezapomeňte zaznamenat, kolik kůň je pití, zhruba jak často se při močení, stejně jako jakékoli jiné změny v příjmu potravy, chování nebo pohybu.
Průjem, poruchy zažívání, močových cest, zdraví, získaného poruchy

Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci
Zdraví
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
KCS u psů
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
Pochopení degenerativní myelopatie
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof

Leave a Reply