Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost

U normálních mužů špičáky, varlata se vyvíjejí v břiše a pak sestoupit do šourku před nebo krátce po narození. U mláďat se onemocnění známé jako kryptorchizmu, nicméně, jeden nebo oba varlata nepodaří sestoupit do dvou měsíců po narození a jsou ponechány málo rozvinutá a non-funkční. Undescended varle (y) může zůstat uvnitř břišní dutiny nebo jiného spadnout do rozkroku tkání mimo šourku.

Kryptorchismus obvykle bez povšimnutí ani psa majitele, a je obvykle diagnostikována u mladých, zdravých psů, když jsou vzaty k veterináři, aby se kastrován. Diagnóza je jednoduchá procedura – veterinární lékař nahmatat šourek, a pokud jeden nebo oba varlata chybí, je potvrzena podmínka. Ve vzácných případech, může někdo přijmout psa, který se domnívají již kastrovaná, jen aby zjistil, že zvíře má ve skutečnosti kryptorchizmu. V těchto případech, může váš veterinář provádět břišní ultrazvuk zkoušky a / nebo měřit psa hladiny testosteronu v krvi k potvrzení diagnózy.

Fyziologie za stavu je poněkud složitější. U psů trubice tzv. vaginální proces běží podél vnitřní obložení břicha do šourku, přikládat druhé. Trubice obsahuje samčí pohlavní orgány, včetně chámovodu a vas deferens, stejně jako tepny, žíly, nervy a svaly Cremaster.

Tento sval je navržen tak, aby vytáhnout varlata blíž k tělu v chladném prostředí a umožnit šourek viset níže, když atmosféra je teplý. V normálním břišní stěny, že je také kruhová průchod, že varlata pohybovat jako se pokles krátce po porodu. V případě kryptorchizmu, jeden nebo obě varlata zůstat uvnitř této zdi, a otevření smršťuje po porodu, chytat varlata uvnitř břišní dutiny.

Dvě možné teorie existují, pokud jde o příčiny tohoto stavu. První je, že tam je genetická vada v délce chámovodu, který neumožňuje varlata sestupovat. Některé případy mohou být rovněž způsobeny vadou ve svalu Cremaster. Mnoho veterinářů věří, že problémy s tohoto svalu způsobit související stav známý jako výtah varlete, v němž varlata skákej nahoru a dolů mezi šourkem a břišní dutiny. V mnoha psů, tato podmínka existuje při narození, ale je přerůst předtím, než zvíře je rok starý.

Kryptorchismus je věřil být dědičná a může být předán na tom, zda postižené zvíře se chová. Jakékoliv plemeno může být ovlivněn. Odstranění obou varlat u těchto psů je nedoporučuje, protože tato zvířata byla shledána na vyšší riziko rakoviny varlat. Postup obvykle se provádí tím, že řez v kůži slabin nebo břicha a chirurgicky odstranit varlata. Většina zvířat obnovit okamžitě po operaci, ale bude muset být zticha a hala pro asi dva týdny po operaci. Řez by měl být také udržovány čisté a suché. Některá zvířata vyžadují kuželovitý límec kolem krku s cílem udržet je od lízání a žvýkání na řezu, zatímco to se hojí.

Pes s kryptorchizmu obvykle vedou zdravý, plnohodnotný život po operaci, ačkoli oni obvykle nebude považovat za výstavních zvířat.
Kryptorchismus, zdravotní problémy, zdraví, Spaying / Kastrace, Genetické poruchy, poruchy Různé, Medical

Meningitida u psů
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Eye Drenážní
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Kalení Chrupavka
První pomoc pro Eyeball tržných ran
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš

Leave a Reply