Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi

V normálním okem objektivu je jasný a průsvitný, lépe vykonávat svou práci přenosu a zaostření světla na sítnici v zadní části oka. Při onemocnění, stárnutí, nebo zranění mraky a / nebo škody tento objektiv, může různé vize související problémy vyskytují.

Jeden obyčejně rozpoznán forma zákal oční čočky je katarakta, která způsobí oblačno film postupně růst před objektivem, zatemňovat vizi. Většina katarakta u psů jsou geneticky spříznění. Jak starý pes je, když katarakta se objeví, a jak těžké se stávají do značné míry závisí na typu plemene je ovlivněna. Šedý zákal také může vyvinout po zranění oka, v důsledku špatné výživy, kdy pes je mladý, nebo jako komplikace na diabetes a / nebo dalších nemocí. Ve vzácných případech, katarakta vyvinout spontánně u starších psů, nebo u psů v jakémkoli věku, jako reakce na léky, toxiny, nebo životního prostředí faktory, jako záření, koncentrovaných mikrovlnné trouby nebo úraz elektrickým proudem. Většina katarakta může být úspěšně léčeny operaci, v závislosti na stáří zvířete a fyzické kondice. Pokud tomu tak není odstraněna chirurgicky, ale pes se vize postupně klesat, takže zvíře trvale slepý.

Další podmínkou, která může způsobit vize snížení neprůhlednosti v objektivu je známý jako přetrvávající pupilární membrány. To je vada, která začíná před pes se narodí. Během zvířete vývoj plodu jsou cévy v oku, které se obvykle ztrácejí svou funkci a zhoršovat před narozením. V některých případech je však, že nejsou zcela zhoršovat, a štěně se rodí s malými prameny abnormální tkáně uvnitř komory oka. Tyto prvky jsou vláknité a obvykle křižují oko, připojení k objektivu a / nebo rohovky. Často psa rohovky objeví neprůhledné, a vize je alespoň částečně zakryt. Trvalé pupilární membrána je neléčitelná stav a zdá se být dědičné v chovu basenji.

U starších psů, může jiný věkem změna se vyskytují ve vidění, nazývá nukleární skleróza nebo čočkovitý skleróza. S touto podmínkou jádro čočky se stává hustší, protože stárnutí vlákna v jádru objektivu jsou komprimovány novější vláken. To způsobí, že světlo, které rozptýleni po celé oko, produkovat modravý-šedý opar před objektivem. Ve všech ale nejhorších případech je však psa vize nebyla narušena.

V normálních, zdravých psů, čočka oka je jasné, s nazelenalým leskem, který vyjde při oko svítí na vyšetření. Pokud katarakta nebo jaderného skleróza jsou přítomny, se oko zdá zakalený. Katarakta se objeví jako bělavými kousky drceného ledu na povrchu čočky, a mohou ovlivnit jednu nebo obě oči. S jaderné sklerózy, však budou objektiv mít ještě, perleťový / zákal, s grayish nebo modrý nádech.

Pokud váš pes Oči objektu se jeví zakalený, nebo máte obavy o svého psa vize, výlet k veterináři nebo veterinární oční lékař je v pořádku. Tito odborníci mohou použít orgánů (ERG Electroretinogram) pro měření elektrické aktivity sítnice v reakci na záblesky světla. Tento test pracuje podobně tak, že elektrokardiogramu (EKG nebo EKG) měří elektrickou aktivitu v srdci. Jakmile specifická diagnóza je vyroben, pak váš veterinář vám poradí vhodné lékařské nebo chirurgické ošetření.
Katarakta, zdravotní problémy, zdravotní, oční poruchy, poruchy získaného

Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Cushingova nemoc u starších koní
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Srdce šelesty
Hyperextensions kloubů
Průjem
Výhody psů pro starší dospělé
Vředy u koní může být způsobena stresem
Zdraví
Kočičí akné

Leave a Reply