Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích

Opisováním, také známý jako větrné sání, je častým problémem u koní, kteří jsou ustájeni po celou dobu, nebo že jsou neustále pod tlakem. Odborníci v koně chování věří, že začátek tohoto problému je obvykle nuda, když jsou koně pouze na malém prostoru po dlouhou dobu, pak to může vlastně vyvinout zvyku nebo obsedantně-kompulzivní typ chování pro koně jako reakci na nebo způsob zvládání stresu. Ve vzácných případech může být zdravotní problémy, zejména nadměrná kyselost v žaludku, která může být zaznamenána s opisováním, ale zda je to příčina nebo výsledek chování je stále předmětem diskusí.

Opisováním zahrnuje koně kousání na římse, boční doplňkové přihrádky nebo téměř jiný povrch a pak kreslit ve vzduchu přes ústa a spolknutí. Typicky kůň táhne zpět na povrch a rychlé oblouky jeho nebo její krk, zatímco oni jsou polykal vzduch. Ve většině případů hlasitý, hrdelní vrčení zvuk je evidentní, když kůň se opisováním. Někteří koně se také žvýkat na dřevěné oblasti svých stáncích buď při vlastním opisováním nebo později. Koně, kteří právě žvýkání na dřevo se není opravdu opisováním, ale to bude ještě nakonec vést ke zdravotním problémům.

Obsedantní chování opisováním je problematické z několika důvodů. Nejviditelnější je, že bude nosit dolů a poškodit zuby, v závislosti na typech povrchů kůň je chytil na. Mnozí koně postýlka příliš, a to je velmi škodlivé pro přední zuby, což vede k členění a štípané zuby, stejně jako ke ztrátě zubů. Svaly krku může být také vážně poškozen, což vede k problémům při pohybu a svalové křeče v krku.

Dalším problémem, s opisováním má co do činění s nasávaného vzduchu do trávicího systému. Since koně, které jsou ustájeni jsou krmena více sušené potraviny spíše než vlhké potraviny, jsou více náchylní k různým typům koliky nebo zažívací bolesti a blokád. Další objemy vzduchu v zažívacím traktu způsobují větší tlak a vybudovat plynu, což zvyšuje pravděpodobnost, že kolika z plynu, stejně jako problémy s správné trávení dojde.

Koně, které jsou poskytovány se spoustou pastviny času a jsou ve společnosti jiných koní není obvykle vyvinout opisováním problém nebo chování, to je téměř výlučně vidět v ustájeni koně. Změna rutinu pro koně a poskytuje spoustu zase ven času, pravidelné cvičení, doprovod a zaměření pozornosti je obvykle skvělý způsob, jak zastavit chování nebo zabránit spuštění. Někteří koně dokonce hrát s velkým míčem nebo lanovou hračku ve svém stánku nebo výběhu, který je mnohem zdravější, než rozvíjet opisováním problém. S koňmi, které jsou chronické cribbers existují speciální záchytné postroje a dokonce i chirurgické postupy, které omezují způsob, že koně mohou používat svaly v krku skutečně postýlce. To jsou jen používají, když všechny ostatní pokusy o odstranění problému se jeví jako neúčinná.

Ve vzácných případech může opisováním být způsobeno nutriční problém ve stravě. Kontrola zdroj a pozor na jakýchkoliv jiných příznaků špatné stravě, jako hubnutí, špatné srsti nebo stavu kůže nebo náhlé změny v chování, je také důležité, pokud opisováním začala v poslední době bez změny v běžných nebo další namáhání na koni.
Opisováním, získané poruchy, zdraví

Bite Rány
Potkávací Zpět Je Postavení problém
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Azoturia nebo spoutání syndrom u koní
Anémie a krev stezkám problémy
Otázky se zeptat na Chovatel
Zánět slinivky břišní
Jaterní poruchy a tělo koně
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav

Leave a Reply