Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce

Každý pes (nebo kočka, nebo lidská na to přijde) se rodí s dírou v jeho nebo srdce. Tento otvor funguje jako ventil a je nazýván patent ductus. Jeho funkce je především odsunul krev do plic, zatímco štěně je ještě v matčině lůně, a jako takový se stává zbytečným po narození, když štěně může dýchat sama. Protože toto, prasklina známý jako patent ductus normálně uzavře sama v době, kdy je zvíře je tři dny staré. Existují však situace, kdy z nějakého důvodu, to se nevyskytuje.

V normálně fungující srdce, krev zadá srdce na jedné straně a je poslán do plic, aby se okysličený, načež se vrátí na druhou stranu srdce, kde je to čerpané ven ke zbytku těla. Pokud patent ductus nezavře, výsledkem je, že nadměrné množství krve je odkloněna směrem do plic, což způsobuje zvýšení tekutiny v plicích a dýcháním. V průběhu času, v případě, že není problém opraven, bude levá atrium srdce se podstatně zvětšena kvůli přepracování a přetékající tekutiny, a přestane pracovat. Jak můžete vidět, můžete ductus arteriosis být velmi závažné onemocnění, pokud se neléčí.

Některé obecné signály, že váš pes může být trpící neuzavřený ductus are kašel nebo namáhavé dýchání. Kromě toho, může on nebo ona vykazují nesnášenlivost cvičení, nebo vykazují známky záchvatů nebo mdloby během období vysoké činnosti. Srdeční šelest může být obvykle zjištěn také.

Veterinář se pokusí diagnostikovat ductus arteriosis podle prvního poslechu na přítomnost souvislého srdeční šelest. Jakmile je potvrzeno, bude dále EKG odhalí, že levá strana srdce je zvětšen, čímž potvrzení diagnózy.

Po další potenciální nemoci jsou vyloučena a patent ductus arteriosis je pevně stanovena, je léčba obvykle provádí najednou. V čem je poměrně jednoduchý postup, pokud jde o srdce ordinace jít, je otevřený ductus ligovány a uzavřená stehy, tak zvrátit problém okamžitě. Pokud je tato operace se provádí správně, měl by zvíře zlepšit téměř okamžitě a jejich prognóza je obvykle velmi dobrá. Životnost je obecně není ovlivněna, a zvíře může vrátit na normální úroveň aktivity po několika týdnech odpočinku a dietou. V případě, však, že tato operace se neprovádí, městnavé srdeční selhání, je nevyhnutelný výsledek.

Ačkoli prognóza úspěšných operací je dobré, tam je velmi malé procento případů, kdy trhlina patentu ductus může spontánně znovu otevřít sám. Když se to stane, je to obvykle nestačí jen opakovat operaci a mnohem více do hloubky přístup bude třeba přijmout. Tato sekundární operace je obvykle dokončena odborník a jako takový, může to být drahé, ale výsledky jsou obvykle docela úspěšný.
Patent Ductus Arteriosis, zdravotní problémy, zdraví, Srdce šelesty, získané poruchy

Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Bite Rány
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Panosteitis
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Srdce šelesty
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Zdraví
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů

Leave a Reply