Páteře Problémy v dlouhém couval plemen

Existuje několik rozdílů v lidské kostry a že o psa, ale tam jsou jen tolik podobností. Páteř z obou člověka a psa se skládá z řady malých obratlů, které tvoří na pevnou strukturu páteře. Každý z obratlů je vyroben z kosti, a je-li to odpružená od sebe by bylo velmi bolestivé a způsobit tlak a svírání v jemné svazku nervů známé jako míchy, který cestuje středem obratlů. Pro zajištění odpružení mezi každou obratlů je řada flexibilních chrupavky disků známých jako plotének mezi každý. Tyto disky poskytují pohyb páteře stejně jako ochranu pro míchy při pohybu a ochrany kostí obratlů od tření a opotřebení.

Na rozdíl od lidí, se psy weight provádí směrem dolů z jejich páteř, klást větší tlak na páteř delší psa zpět je. Meziobratlová ploténka choroba je onemocnění, které je nejvíce problematické v těch dlouhých zajištěných plemen jako je například Hound Basset a jezevčík, ale to může nastat v jakémkoliv psa, a to zejména v případě, že pes je obézní. Meziobratlová ploténka onemocnění je ruptura nebo degenerace chrupavky flexibilních disků, které chrání míchu a umožňují zpět do volně pohybovat. Tato roztržka nebo degenerace chrupavky může dojít z důvodu poranění zad nebo z důvodu věku. Disk, když praskly, can vyboulit nahoru, tlačí na míchu sám. Tento stav, známý u lidí jako výhřezem ploténky je velmi bolestivé a může mít za následek ochromení oblasti za poškozeného disku. To může také ovlivnit funkci neurologické systému a typicky výsledky v slabosti končetin, neschopnost se pohybovat, nebo si nahoru nebo dolů, stejně jako extrémní citlivě žádnému tlaku nebo hmotnosti na bolesti končetin nebo zad.

Diagnóza meziobratlové ploténky onemocnění se provádí pečlivé vyšetření zad a chování psa, následovaný x-paprsky. V závislosti na umístění prasknutí pes nemusí zapnout svůj hlavu, když roztržka je v krku, může oblouk zadní-li k porušení je ústřední, nebo nemusí být schopen se pohybovat zádě, pokud roztržka je k ocas oblast. V těžkých situacích se pes může stát úplně paralyzovaný a může ztratit kontrolu nad jeho močového měchýře nebo střeva funkcí. Tato situace je fatální bez léčby jako toxiny bude stavět v psí systému velmi rychle.

Obvykle léčba, pokud zahájena ihned po první příznaky jsou si všiml zahrnuje používání protizánětlivých léků a steroidů se zmenšují prasknutí a řídit bolest. Pes by měl být zcela omezen z skákání nebo běhání a měly by být, stejně jako mnoho času na odpočinek a obnovit jak je to možné. V závažných trhlin chirurgie může být požadováno, aby uvolnil tlak na míchu. V závislosti na umístění roztržení operaci může být středně až vysoce efektivní.

Chcete-li zabránit meziobratlová ploténka onemocnění vždy omezit dlouhé kryté psů z skáčou nahoru nebo dolů, a to zejména mimo nábytku. Udržujte psa v doporučeném rozsahu hmotnosti pro jeho nebo její plemene a velikosti, a nikdy podpořit jakékoli druhy činností, které bude vyvíjet tlak na psy zadní jako třeba skákání pro frisbee nebo dokonce skákat dovnitř a ven z auta.
Meziobratlové ploténky nemoc, zdravotní potíže, zdraví, Společné problémy, problémy s kostmi, získané poruchy, neurologické poruchy

KCS u psů
Renální amyloidóza
Otázky se zeptat na Chovatel
Oh ty Pretty Baby Blues
Průjem
Dospělý pes Očkování
SCID V Arabové
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Dyscoria: problém s oční čočky
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel

Leave a Reply