Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií

Psi, kteří jsou diagnostikovány s podmínkou, známý jako trombocytopenie bude mít problémy jak s krvácení a modřiny kvůli nízkému počtu krevních destiček v krvi, který zamezí srážení krve. Tato podmínka může být fatální, zejména pokud je pes vážně zraněný a má externí nebo interní krvácení, které nelze zastavit. Kromě toho, pokud psa destiček klesne pod určitou úroveň, než mohou začít spontánně krvácení vnitřně, což je téměř vždy fatální stav.

Existují dva různé typy trombocytopenie. První typ se nazývá imunitní-zprostředkované trombocytopenie a je dědičná v přírodě. Plemena nejčastěji vidět s tímto zděděným stavu patří pudlíky, americký kokršpanělů a stará angličtina ovčáčtí psi. Je mnohem častější u žen, což je jedním z klíčových faktorů při stanovení, že je to sex-spojený genetické onemocnění.

Krevní destičky jsou vyráběny v kostní dřeni u psů a lidí. Psi s imunitně zprostředkované trombocytopenie skutečně potlačit jejich vlastní tělo schopnost produkovat krevních destiček, což krvácení, není sraženina nebo zastavit na jeho vlastní. Ve většině případů imunologicky zprostředkovanou trombocytopenií může být další stresory na psa, když nastane stav. U žen se často jejich pohlavních hormonů, aby stav horší, takže kastrace v raném věku je vysoce doporučeno.

Druhou příčinou trombocytopenie je kvůli dalších nemocí nebo stavy, které způsobují buď sníženou tvorbu krevních destiček, nesprávné skladování krevních destiček v jiných tělesných orgánů a členění stávajících krevních destiček v těle. Onemocnění, jako je rakovina, selhání jater nebo ledvin nebo snížené fungování těchto orgánů, nebo dokonce použití různých typů léků mohou všichni způsobit krevní destičky snížit v systému. Tick ​​kousnutí může také způsobit stav. Rocky Mountain Spotted Fever je způsobena bakteriemi v klíštěcích slin a povede k trombocytopenie. Léčba klíšťaty a okamžité odstranění všech klíšťat je nezbytné pro minimalizaci šance na získání stavu přes kousne.

Mezi příznaky trombocytopenie patří malé modřiny nebo červené nebo namodralé skvrny pod kůží, krvácení z nosu, krev v moči nebo stolice, červené skvrny v očích, krvácení nebo červené skvrny na dásně a únava. Krevní test je nutné potvrzení diagnózy a provádí jednoduše počítání krevních destiček. Normální pes bude mít 60.000 destiček na mikrolitr krve vzhledem k tomu, psi s trombocytopenií bude mít méně než 40.000.

Léčba zahrnuje kortikosteroidy zastavit imunitní systém před poškodí stávající destičky, stejně jako antibiotika na pomoc celkových systémy fungování. Klíčem k úspěchu je zjistit příčinu destiček zničení nebo nízkých čísel a řešit tento problém také. V případech, kdy je zděděné nemoci může celé krevní transfúze vyžadováno, pokud pes začne krvácení interně nebo externí krvácení nelze zastavit. Okamžitá nouzové léčba je nutná, aby se zabránilo ztrátě života v těchto podmínkách.
Trombocytopenie, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy krve

Scottie Křeč: Cena Nobility
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Kočičí Immunodeficiency Virus
Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Keratokonjunktivitida sicca
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Equine polysacharid Storage myopatie

Leave a Reply