Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů

Sledování jakéhokoli zvířat pokus spustit a hrát, zatímco bojuje artritida může být těžké. Přesto, že je to především srdcervoucí vlastníků, jejichž zvířata mají formu revmatoidní artritidy známé jako juvenilní syndrom Onset polyartritida. Jeden z nejrůznějších typů polyartritidy, to nevyléčitelná nemoc udeří brzy a ochromuje psa, končetin, což způsobuje chronické silné bolesti a kulhání.

Tento typ artritidy začíná s abnormální imunitní buněčné odpovědi, které způsobuje příliš mnoho bílých krvinek (těla nemoc-bojovníci), napadnout klouby. Jakmile tam uvolňují chemické látky, které vytvářejí otoky, bolesti kloubů a horečka. Zvířata s polyartritidy se často cítí špatně a jsou ochotni se pohybovat. Revmatoidní artritida je obzvláště agresivní při rozrušování chrupavky, která chrání klouby. Plus, v průběhu času, to deformuje kosti obklopující klouby, jak je dobře, takže končetiny deformaci a schopen nést psa váhu. Toto onemocnění postihuje většinou více než jeden společný, často až z psa klouby jsou zapojeny.

Pokud jsou spoje samozřejmě oteklé, může polyartritida být obtížné diagnostikovat, protože příznaky jsou podobné mnoha jiných onemocnění. Pes malátnost, například, je často přehlížena nebo způsobeny jinými vlivy. Problém je dále komplikován skutečností, že se příznaky těchto zvířat může pocházet z rychle nebo postupně, zahrnovat pouze jeden končetinu nebo více kloubů, a může zlepšit spontánně po dobu, nebo se stane ochromující velmi brzo. Jinými slovy, nesrovnalosti symptomů je pouze konzistence. Chronické horečka, v kombinaci s kulhání, je jedním z nejlepších indikátorů s artritida související problém. Neexistuje žádný specifický test pro nemoc, a proto definitivní diagnóza polyartritidy mohou být provedeny pouze po několik zkoušek byly provedeny a všechny ostatní možné příčiny vyloučit.

Ve většině případů, artritida je onemocnění stárnutí psů, způsobené celoživotní opotřebení na klouby. Poranění, nemoci a špatná výživa může také hrát roli v jeho vývoji. Nicméně, s juvenilní formy nemoci, příznaky se objevují dříve a jsou zvláště vypnutí. Podmínkou je normálně léčen nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID), jako je například aspirin nebo ibuprofen. Váš veterinární lékař může také předepsat antirevmatické a analgetické léky, plus steroidů, jako kortizon k léčbě základní onemocnění. Proti bolesti jsou také obvykle předepsané. V pravidelných případech polyartritidy může nemoc být uveden do remise o polovinu času s léky, který je pak veden s kortikosteroidy. Nicméně, v juvenilní formy onemocnění, úspěšnost s léky jen pro léčbu je mnohem nižší.

V nejtěžších případech může artroskopické operace se provádí tak, aby k odstranění nečistot z kloubu a opravit zbývající chrupavku. V závislosti na věku, velikosti a stavu vašeho psa, endoprotéza chirurgie také může být možnost.
Unikátní Juvenile Onset polyartritida syndrom, zdravotní problémy, zdravotní, artritida, Genetické poruchy

Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Málo Nozdry (stenotických nares): Dýchací Easy Once Again
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Oční škrábance
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Jaké jsou kravský postoj dělá na koně?

Leave a Reply