Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní

Nakažlivá chudokrevnost koní byl kůň návod nejhorší noční můrou pro mnoho let, ale díky novému federální, státní a provinční požadavky vlád testování tato podmínka není zdaleka tak zničující, jak to bylo jen před 20 lety v Severní Americe. Nakažlivá chudokrevnost je to, co se Coggin tyto Test je určen k identifikaci. Tento jednoduchý krevní test je nejlepší a nejjednodušší způsob, jak pro koně majitele je zajistit, aby jeho nebo její kůň je bezpečné jak pro vlastní klid, stejně jako dát ostatním vědět, že kůň je osvobozen od podmínek.

Veterinář musí udělat na Coggin test, který jednoduše obsahuje malý vzorek krve, který je čerpáno z koně a pak poslal na vládu schváleného testování laboratoře. Jakmile je negativní výsledek je získán, je kůň považován za prostý nakažlivé chudokrevnosti koní a obvykle se pohybuje přes státní hranice, nastoupil nebo stabled stejně která vstoupila v akcí a soutěží. Koně s pozitivními výsledky nemůže a nesmí být za velmi kontrolovaných situacích, aby se zabránilo šíření choroby.

Důvod, že nakažlivá chudokrevnost koní je tak problematická, je to, že není tam žádný lék na podmínku, ani je tam nějaký Vakcína proti stavu. Nyní je zřejmé, že nakažlivá chudokrevnost koní je předán z koně koně přes sousta velkého horsefly, ale virus je poměrně křehká a může jen žít v horsefly asi 20 minut. To znamená, že horsefly, aby se přenášet virus, musí kousnout infikovaný koně, pak během 20 minut nebo méně, kousat jiného koně, čímž přenosu viru.

Koně, jednou infikované může reagovat jedním ze tří způsobů. Asi třetina všech koní nakažených infekční anémii koní vyvine akutní příznaky a zemře do jednoho měsíce. Tyto příznaky zahrnují ztrátu chuti k jídlu a energie, ztráta hmotnosti a extrémní malomyslnosti. Tento stav může napodobovat mnoho dalších podmínek, a je ještě obtížnější diagnostice, protože Coggin je test nebude obvykle pozitivní test až za měsíc a půl poté, co kůň byl infikován.

Chronická nakažlivá chudokrevnost koní bude mít za následek koně prochází obdobími ukazovat stejné příznaky jako akutní koně, ale ne ve stejné míře. Často tito koně se zdají být velmi pot kuňka a mít oteklé nohy, stejně jako typické znaky anémie včetně špatné barvě dásní a sliznic. Chronická případ nakažlivé chudokrevnosti obvykle vyústí ve smrt koně do jednoho roku až osmnáct měsíců vývoje podmínek.

Třetí typ infekce vede koně, který je asymptomatický nosič, nebo kůň, který nevykazuje žádné známky onemocnění, ale stále pozitivní výsledek na Coggin v testu je také možné. Tito koně jsou velmi problematické, pokud vlastník zkoušek, nikdy nebude identifikován jako přepravce, ale bude klást další koně v oblasti ohrožené.

Jediný způsob, jak chránit vaše koně je používat běžné létat repelentní v průběhu celé sezóny, bylo zajištěno, že jsou jen pást nebo stáji s koňmi, které test negativní, a ihned odstraňte všechny nemocné koně z pastviny, aby se zabránilo možné šíření stavu by mělo být diagnostikována.
Nakažlivá chudokrevnost koní, Získané poruchy, Zdraví, zdravotnictví

Kočičí Immunodeficiency Virus
Blechy
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Zdraví
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Zdravé a problematická Cvičení
Afty: Wet Weather Foot Problém
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání

Leave a Reply