Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen

Několik oční problémy způsobují větší potíže u psů než dědičné onemocnění známé jako entropium. To je problém, který způsobuje oční víčka valit dovnitř, stisknutím řasy proti citlivou povrchu oka, a vede k bolesti, slzení a ztráta zraku.

Spodní víčka je ovlivněn častěji, než je horní víčko, ačkoli stav může ovlivnit oba. Entropium obvykle se objeví, když pes je mladý, před 1 roku věku. Majitelé si všimnout jejich mazlíček šilhání, natržení nadměrně, aby se zabránilo jasných světel a silné větry, a možná hrabání v jeho očích nebo třením svou tvář k zemi. Oči se také může objevit červená a podrážděná. Jak si dokážete představit, bolest řasy tlačí na citlivý rohovce oka je významné. Postupem času, pokud podmínka není opraveno, bude rohovka se ulcerated a zjizvené, produkovat nejen bolest, ale také snížení nebo zničení psa vizi. Poškození nervů se může také vyskytnout v očních víček a struktur kolem očí.

Většina případů entropium jsou geneticky spříznění. Druhá forma, nicméně, je známý jako spastické entropium, a dochází při očních valí dovnitř v důsledku spastická kontrakce uvnitř specifických očních svalů. Tento spastická akce může vyplývat z různých příčin, včetně zranění, trauma a svalové onemocnění známé jako distichia. Ve vzácných případech, mohou chronické neléčené oční infekce, jako je těžká spojivek, také způsobit problém.

Jedinou léčbou entropium je operace, při které se postižený víček vytáhl ven a přemístit správně, s řasami v dostatečné vzdálenosti od oka. Vzhledem k tomu, obličejová struktura je stále rostoucí u mladých psů, je postup často odloženo, dokud pes je dospělý, pokud podmínka je těžké. V mnoha případech může být více než jedna operace nutné. Boční poznámka pro majitele – i když jejich zdraví a vidění byly obnoveny, mohou psi, kteří podstoupili operaci na správné entropium nebude vystaven ve většině výstavních kruzích.

Entropium je běžně dědičné onemocnění v mnoha typů psů. Šlechtění, která je navržena tak, aby zvířata s přehnanými rysy tváře, jako významných očí a / nebo těžkých obličeje záhyby, zhoršila problém v mnoha plemen. Proto je doporučeno, aby rádoby majitelé psů si vybrat zvíře s více normální hlavy konformaci, a to zejména v případě, že je zvíře bude použita k chovu.

Entropium je zvláště převládající v Baset, pes, Chow Chow a Shar-pei, a to je obyčejně nalezený v obřích plemen like Bernese Mountain Dogs, německé dogy, dogy novofoundlandskými a Saint Bernards. Ostatní dotčené chovy zahrnují do: Akita, buldok, dalmatin, irské, japonské Setters Chin, trpasličího pudla, staroanglický ovčák, pekingský palácový psík, Pomeranian, Pug, Shih Tzu, sibiřský husky, Toy Poodle, Výmarský ohař a všechny druhy retrívrů, španělé a teriéři .
Entropium, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Onemocnění srdce Silent Killer
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Asymetrický čelistí
Jaterní poruchy a tělo koně
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus
Mediální Humerálně kondylu
Otitis externa Infekce Psí uši a jak na ně

Leave a Reply