Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí

Ačkoli to zní trochu podobný hypertyreóza, hyperparatyreóza působí na tělo úplně jinak. Příštítná tělíska jsou umístěny hned vedle štítné žlázy a pracovat na vyvážení hladiny vápníku a fosforu v krvi hormon vylučují příštítných tělísek nebo PTH. Tento hormon způsobí absorpci či vápníku z kostí v kosterního systému regulovat hladinu vápníku v krvi a fosforu. Keeshond je plemeno nejvíce obyčejně spojené s primární hyperparatyreózy.

Existují vlastně dva různé typy hyperparatyreózy způsobené dvěma velmi různých okolností. První typ hyperparatyreózy, nazývá primární hyperparatyreóza je způsobeno, když příštítná tělíska se tumerous. Obvykle je nádor benigní a je známý jako adenomu. Tento nádor způsobí příštítných vyrábět velké množství PTH, což velmi zvýšené hladiny vápníku v krvi. Ve většině případů je tento nádor nalezen u starších psů ve věku od 7 do 12 let, s průměrným věkem diagnózy je 10 let. Diagnóza je potvrzena pomocí krevních testů a ultrazvuku v oblasti krku spolu s x-paprsky.

Příznaky primární hyperparatyreózy patří zvracení, nadměrné pití a močení, nechutenství, nedostatek energie, neochota k pohybu nebo cvičení, krev v moči nebo namáhání močit. Vzhledem k tomu, může vypadat jako diabetes nebo jiné podmínky, musí být krevní testy udělat, aby se ověření úrovně hladiny PTH a kalcia v krvi. Léčba je chirurgické odstranění nemocné příštítných tělísek a pečlivé sledování hladin vápníku v krvi. Protože mnoho časů je podmínka velmi pokročilý, než je diagnostikována, že je často probíhají zdravotní problémy těchto psů, které jsou výsledkem vysokých hladin vápníku v krvi po delší dobu.

V případě sekundární hyperparatyreózy příčina je zcela nutriční. Štěňata nebo psy, které jsou krmeny všechny masné stravy bez příslušných kostí, nebo udržujte rovnováhu, bude vysoce kvalitní suché potraviny na vápník rozvíjet zvýšené hladin fosforu a velmi nízkou hladinu vápníku v krvi. To povede k zahájení příštítných produkovat PTH, který bude čerpat vápník z psího těla, což vede k vyplavování vápníku z kostí. Výsledkem je špatný růst a rozvoj, slabé klouby a kosti, bolestivé pohyby, artritida v mladém věku, zlomeniny a přestávek a malformace skeletu. V štěňata, zvláště ty z větších, těžších plemen nohy mohou stát rozevřené a chůze hrozně změnila prostřednictvím malformace kostí nohy. Tato podmínka může být upravena zavedením vyvážené prémiové granule nebo potraviny, které má správný vápníku a fosforu obsah nebo přidání dalšího vápníku ve stravě v podobě kostí a vápníku bohatých doplňků. Je důležité si uvědomit, že skutečné fyzické deformace nebo nedostatky nelze odstranit, jakmile se vyvinula tak vyvážený výživný program je zásadní. Avoid krmení všech maso stravy, zvláště ty, vysoká masa orgánu, aniž by spoustu přístupu k kostí, potraviny bohaté na vápník a doplňky jako předepsané veterinářem.
Hyperparatyreóza, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, problémy s kostmi, dietní, krmení

Bite Rány
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Meningitida u psů
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav

Leave a Reply