Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy

Číslo jedna problém u koček starších pěti jsou zubní související. Mnohé z těchto problémů lze předejít pomocí správné péči o chrup. Jako lidé, kočky mají mléčné zuby a pak pro dospělé zuby později. Oni obvykle získat první sadu zubů kolem dvou až čtyř týdnů věku. Matka kočka začne odstavit své koťata, jakmile začnou kousat, což je zhruba kolem čtyř týdnů věku. Dospělý chrup obvykle přijde kolem čtyř až šesti měsíců. Kočka má třicet zuby v úplnou sadu dospělých zubů, mezi které patří: Pre-stoličky a stoličky, špičáky a řezáky.

Příčiny stomatologických problémů

Plak a vybudovat kamene

Odontoclastic resorpční léze (FORLs) – (dutiny)

Bad, rozbité nebo chybějící zuby

Zánět dásní (onemocnění dásní)

Paradentóze

Stomatitida

Ústní Cancer

Plaketa

Plak je lepivá bělavá filmu tvoří bakterií z potravin, a sliny, které se váže k vaší kočky zuby. To je začátek problémy se zuby u zvířat jako i člověka. Pokud se neléčí, může způsobit více vážné problémy v řadě, z nichž některé by mohly být život ohrožující. Plaque lze odstranit kartáčem, nebo žvýkání (zvířata) nebo kotelního kamene. Měřítko se provádí u zubaře (veterinární) úřadu. To vyžaduje použití chirurgický nástroj seškrabejte mor a zubního kamene. Lékař zvrakuje nad i pod dásní a tento postup zlepšuje stav zubů bez způsobí nějakou škodu.

Tatar

Pokud plak není odstraněn do 48 hodin, postupuje do další fáze, což je stav známý jako tatarák nebo počtu. Tartar je těžké nažloutlé, hnědé a někdy černý látka, která se váže na zuby a může být odstraněn měřítka. Je vyrobena z mrtvých morových látky, které mineralizované a solí, které obsahují vápník uloženy kočky slin.

Zánět dásní

Plaketa, která je nejvíce škodlivé je vlastně deska, která je pohřben pod dásně. Tyto bakterie se vážou k dásní a prosazuje do kostí, kde způsobuje podráždění a zánět dásní. Tento stav se nazývá zánět dásní. Také některé buňky, známé jako plazmatických buněk a lymfocytů také napadnout ústa způsobit zánět. Neřešení, bude gingivitis infikovat kostní zásuvku zubů za následek ztráty zubů.

Uvidíte zlomené zuby u starších koček dost často, když neměli správné péči o chrup. Nebudou-li tato podmínka může postoupit do stomatitida z úst, který je velmi bolestivé pro kočku, na oplátku vaše kočka odmítne jíst nebo pít, a může vykazovat slintání. Nakonec zubní onemocnění může postupovat k fázi rakoviny, kde nádory lze nalézt v dásních a dutinu ústní.

Příznaky

Anorexie – ne jíst

Slintání

Červené, krvácení oteklé dásně,

Krev ve slinách

Ustupující dásně

Horrible vonící dech

Úbytek hmotnosti

Odbarvený (žlutá / hnědá / černá zubů)

Chybějící nebo zlomený zub

Prevence a léčba

Since kočky nemohou čistit své zuby je logické, že pet majitel potřebuje, aby jim pomohl s tím. Časté vyšetření s veterinárním lékařem, který se bude zabývat na zuby, dásně, a dutiny ústní může pomoci udržet vaše kočka ústa v dobrém stavu.

Kartáč kočičí zuby alespoň jednou týdně

Vyberte suchou stravu na mokré krmivo pro vaši kočku. Mokré krmivo je v pořádku, jednou za čas, ale to bývá přes všechny méně zdravé a také drží zuby snadněji.

Existují potraviny na trhu, které inzerují odstranění plaku, ale nikdy by neměly být použity k vyloučení veterinární lékař navštíví, mohou být použity jako doplněk k vašim veterinární lékař navštíví. Tam jsou také bylinné a homeopatické léky stejně.

Po tatarák se nachází v veterináře odstraní zubní kámen by škálování.

Pro těžké zánětu dásní a stomatitida, bude veterinární lékař použít fluoridu léčbu, spravovat antibiotika, a nebo kortikosteroidy nebo výpis zuby.

Prevence je vždy nejlepší lék, postarat se o své kočky zdraví ústní dutiny, jak byste starat o své vlastní.
Čištění zubů, zdravotní problémy, Zdraví, Medicína, krmení, strava, Získané poruchy, poruchy Zuby, zubní ztráta

Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Záchvaty a Epilepsie u psů
Nízká imunita
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Zdravé a problematická Cvičení
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Dospělý pes Očkování

Leave a Reply