Progresivní retinální atrofie

Progresivní retinální atrofie, také známý jako retinálního pigmentového epitelu dystrofie (RPED), je součástí skupiny genetických degenerativním očním onemocněním, které postihují sítnici. Ačkoli to je častější u psů to je také nalezené u koček zejména Peršané, habešské, některé shorthairs a siamské kočky.

příčin.

Onemocnění způsobuje zhoršení zraku, což nakonec vede ke slepotě. Progresivní atrofie sítnice se objeví v obou mužských a ženských koček a je buď dominantní nebo recesivní zvláštnost (autozomálně zvláštnost). Toto onemocnění je podobný v přírodě k Retina pigmentosa u člověka.

V habešské kočky existují dvě formy onemocnění, pokud je přítomen při narození nebo krátce po ní je to genetická autozomálně dominantní gen. Pokud k tomu dojde ve středním věku je genetická autozomálně recesivní gen.

Co se stane, je, že sítnice pigmentu je epitel je schopen usnadnit neuron s názvem photoreceptor, což je pak není schopen projít procesem fototransdukce.

Fototransdukce je proces od začátku až do konce, kde světlo přichází z životního prostředí a prochází procesem převést toto světlo do toho, co vlastně vidíme. Které vedou k degeneraci fotoreceptoru, nakonec vést až ke slepotě.

To je věřil, že vitamin E nedostatek může také přispět k degeneraci.

Příznaky

Snížená noční vidění (Nyctalopia)

Žáci se rozšířily

Matná nebo zataženo objektiv

Papilární reflex (snížení zornice, protože světla svítící do oka nebo předmět se blíží oka)

Katarakta

Slepota

Diagnóza

Vizuální vyšetření kočky, kterým černý pigment může být vidět kolem sítnice.
Electronretinography – měří elektrickou aktivitu sítnice, kdy jsou malé elektrody umístěny na rohovce.
Fundoscopy – je nástroj, který změří zužující cévy to měří sníženou pigmentaci fundu oka, což je vnitřní povrch oka, které sídlí na sítnici a další oční mechanismy. Zkoumá rovněž tapetum lucidum – vrstva za nebo uvnitř sítnice, která je zodpovědná za odraz světla, zejména ve večerních hodinách, nebo tmavé. To může také prohlédnout si atrofované papily (také známý jako slepé skvrny).

ÚPRAVA

Je smutné, že není tam žádný lék na progresivní retinální atrofie, ani je tam nějaký způsob, aby zpomalit nemoc v současné době. Na dobrou poznámku, kočky jsou velmi adaptabilní a může obejít poměrně snadno, pokud jejich prostředí změní. Například jsou věci, jako je nábytek náhle pohyboval na ně. Nejsou obeznámeni s novým umístěním a narazit do nich nebo se stanou velmi plaší, nechtěl prozkoumat.

Prevence

I když v posledních letech je DNA test je zdokonalen pro detekci progresivní retinální atrofii u psů, žádný takový test je k dispozici v tuto chvíli pro kočky.

Nejlepší prevencí metodou je dnes pro kočky je nechat vykastrovat a kastrovaný, že tak, jak jsou schopny přenést gen. Pokud je vaše kočka rozvíjí tuto nemoc, měli byste informovat chovatele okamžitě, takže linie lze vysledovat a označeny pro nemoc stejně.

Pokud je vaše kočka byla diagnostikována s progresivní retinální atrofie vím, že to může pohodlně žít do stáří za předpokladu že nemá žádné jiné smrtelné nemoci. Jen ujistěte se, poskytují stabilní pohodlný domov a spoustu lásky.
Oční problémy, progresivní retinální atrofie, zdravotních problémů, zdraví

Hluchota
Mediální Humerálně kondylu
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Co očekávat v Vets
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Srdce šelesty
Klíšťata

Leave a Reply