Prsní Rakovina Ve starších Feny

Prsní rakoviny mohou být buď benigní nebo maligní a se nacházejí téměř výhradně v intaktních samic, které měly alespoň jeden vrh, nebo přišli do tepla alespoň jednou. Občas i velmi mladé intaktní samice do dvou let bude mít nádory, ale obvykle je lze odstranit s velmi vysokou úspěšností. Vykastrovat ženy mají velmi nízký výskyt rakoviny prsní, a ženy vykastrovat před prvním vrhu mají nejnižší šanci rozvíjet stavu. Velmi zřídka muži, obvykle ty, které nebyly vykastrovaný, mohou také vyvinout prsní rakoviny, a to je obvykle velmi agresivní nebo maligní a prognóza je velmi špatná pro obnovu.

Prsní rakoviny je obvykle prvé je třeba poznamenat jako malé nebo větší malých nebo nepravidelné hrudky v nebo kolem prsních žláz. U obou mužů a žen existuje obvykle pět prsních žláz na každé straně těla, běží po hrudi a břicha z předních nohou do přední části zadních nohou. Jak muži tak ženy budou mít malou bradavku přibližně ve středu každého mléčné žlázy, s velikostí a vývoj mléčné žlázy v závislosti na počtu vrhů štěňat samice měla stejně a fyzikálních vlastností plemene. Obvykle prsní rakoviny prvé je třeba poznamenat ve dvou sad prsních žláz nejblíže k zadní nohy psa. Chcete-li nahmatat mléčné žlázy se pes lehnout na záda, a pak jemně zatlačte na tkáně kolem bradavky. Hard hrachová like nebo sadbové like hrboly, které jsou těžko na dotek a nepohybují se zbytkem tkáně jsou první příznaky nádorů. Benigní nádory mají tendenci růst relativně pomalu a zůstat více zakulacený tvar, než zhoubných nádorů, které rostou velmi rychle a jsou velmi nepravidelný tvar. Občas nádory mohou stát ulcerated a buď krvácet interně nebo externě, a veterinář by měl být okamžitě konzultovány detekci nádorů, aby se zabránilo tomuto od události.

Veterinář bude chtít dokončit biopsii určit, jaký typ nádoru je přítomen. Jedná se o chirurgický zákrok, který trvá velmi malý kousek tkáně z nádoru k vyšetření. Pokud je nádor benigní je obvykle chirurgicky odstraněn, takže pokud nádor se zjistí, že maligní bude muset být odstraněn a další orgány v těle musí být kontrolován na příznaky rakoviny. Často se lymfatické uzliny, které jsou připojeny k prsní systému jsou první místa, že veterinář bude check. Srdce a plíce mohou být také zkontrolovat, zda nejeví známky nádorů nebo rakoviny. Přibližně 50% všech psů s prsní rakoviny mají úspěšné chirurgické odstranění zhoubného nádoru bez opakování problému, za předpokladu, že je zjištěna dříve, než rakovina se rozšířila do jiných orgánů. Chemoterapie, ozařování a strava a vedení bolesti jsou všechny možné léčebné možnosti v případech, kdy prsní rakoviny je nefunkční.

Nejlepší způsob, jak pro všechny majitele psa, aby se zabránilo této nemoci od vyskytující se v jejich mazlíček je nechat vykastrovat, než se kdo dřív přijde do tepla. Even ženy, které měly své první teplo jsou stále nižší riziko, než ty, které nejsou vykastrovat vůbec.
Rakovina, Zdraví, získané poruchy

Pes Zdraví, Srdce šelesty
Kočičí Immunodeficiency Virus
Páteře Problémy v dlouhém couval plemen
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Vnější paraziti mohou být ovládány
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Výhody psů pro starší dospělé
OCD léze v pěstování Juvenile Koně
Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Vakcína Sensitive

Leave a Reply