Psí Revmatismus: zmrzačené Situace

Psí revma je degenerativní onemocnění, které postihuje klouby a chrupavky u jinak zdravého psa. To může nastat ve většině jakéhokoliv plemene na téměř jakémkoliv věku, s žádnými skutečnými varovných příznaků. Psí revma je progresivní onemocnění, což znamená, že nebude lepší bez léčby, a to i s léčbou, obvykle tendenci zhoršovat v průběhu času. Konečný výsledek revmatismu inklinuje být totální destrukce chrupavky odpružení mezi klouby a smrt buněk, které vyrábějí tento chrupavku. V důsledku toho, že tyto kosti brousí spolu velmi bolestně, a funkce motoru může dojít ke ztrátě úplně.

Psí revmatismus se nejčastěji vyskytuje v důsledku buď traumatem nebo bakteriální infekce, a je nejvíce převládající v psů, kteří již dosáhli středního věku, stejně jako starší psy. To znamená, že se může snadno stát, u mladších psů stejně, zvláště pokud jsou z jednoho z plemen, které jsou náchylné na společné nemocí, jako je dysplazie kyčelního kloubu.

Neexistuje žádná léčba nebo lék na psí revmatismu, ale farmakoterapie pro správu bolesti a léčbě příznaků je tradičně velmi úspěšný. Obecně platí, že léky pomáhají obnovit nějaké malé množství mobility a zpomalit destrukci chrupavky. Aspirin je lék první volby u většiny psů uskutečněných s nemocí, ale je známo, že občas vyvolat závažné gastrointestinální nežádoucí účinky, jako je žaludeční vředy nebo Crohnova choroba. Karprofen je silnější forma aspirin, ale také není bez vedlejších účinků, a je známo, že způsobuje hepatotoxicita jestliže se bere pravidelně po dlouhou dobu. Nová léčba tzv. chondroprotektivních může působit jako ochranná síla pro chrupavky, jak to funguje opravit sám. Dodává se ve formě doplňku stravy neregulovaného FDA a jako takový, tam je ještě mnoho debat ve vztahu k jeho účinnosti.

Medikamentózní léčba je nejúčinnější, nicméně, když je to zaměstnáno ve spojení s vyváženou stravou a pravidelným cvičením. Pro psy, kteří trpí revmatismem psí, by high-dopad cvičení, jako je běh a skákání úplně omezeny. Taková zvířata by místo toho si jejich výkon z low-dopad formy cvičení jako je chůze světla, nebo dokonce plavání.

Pokud psím revmatismus ukáže být zvláště závažné v vašeho zvířete, existuje několik chirurgických možností. Jeden z nejúčinnějších je operace, která odstraní celou hlavu femorální kosti, tak zastavovat nepříjemné broušení, který je spojen s tímto onemocněním. Všimněte si, že toto je jen volba pro ty zvířata, jejichž revmatismus ovlivňuje jejich bok. V extrémních situacích, totální náhrada kyčelní kosti se zařízením protetické je také možné. Tyto kurzy činnosti, jsou však vždy považována za poslední možnost.

Canine revmatismus, je důležité mít na paměti, je progresivní onemocnění. I když neexistuje žádný lék, ale léčba byla velmi efektivní s tímto onemocněním, zejména a tam je velká naděje i pro těžké případy.
Revmatismus, zdravotní problémy, Zdraví, degenerativní onemocnění, genetické poruchy, problémy s klouby, získané poruchy

Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Oh ty otravné Roztoči
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
První pomoc pro Eyeball tržných ran
Lymfom Rakovina
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Umělé dýchání a CPR pro psy
Fanconi syndrom: Zděděno Onemocnění ledvin
Průjem

Leave a Reply