Psi vystavit několika typů krevních poruch

Pokud si všimnete, váš pes je podlitiny nebo krvácení snadno se bez zjevné příčiny, výlet k veterináři, je v pořádku. Váš mazlíček může mít jednu z několika typů poruch krvácivosti, které mohou mít vliv na špičáky. Tyto poruchy se vyskytují, když krev se nesráží normálně, což by postupně vedlo psa krvácet abnormálně nebo nadměrně po každém lehčím zraněním nebo řez.

Existuje celá řada varovných příznaků, které ukazují váš pes může mít krevní poruchu. Buďte bdělí pro všechny krvácení nebo modřiny, které nemají zjevnou příčinu, časté krvácení z nosu a krev v moči zvířete nebo výkaly. Také mohou dásně být bledá, a tam může být malé určit, velké červené skvrny na dásních nebo očního bělma. Pokud váš pes stává unavený snadno, on také může mít anemii, které vyplývají z omezeného počtu kyslík-nést červené krvinky.

Mnohé z výše uvedených příznaků bude zjevné pet vlastníka. Nicméně, může také nastat krvácení vnitřně, což v kalužích krve u psa břišní dutiny, břicha nebo hrudníku, které mohou způsobit břicho, aby se stal nafouklý nebo v rozporu s dýcháním. Ve vzácných případech může pes krvácet do mozku nebo míchy, což způsobuje křeče, mdloby a dokonce ochrnutí. Pokud máte podezření, že váš mazlíček má jakýkoliv typ krvácení problém, pak je čas na cestu k veterináři.

Mezi mnoha druhy poruch, které mohou mít vliv na vašeho psa krev, jsou:

Hemofilie. Genetická abnormalita znamená psa krev je nedostatek v jednom z několika druhů koagulačních faktorů, zejména faktory VIII nebo IX. V důsledku toho, zvíře krev nesráží.

Von Willebrandova nemoc. Opět, pes chybí von Willebrandova faktoru, takže krev nemůže sraženina. Tato porucha je také geneticky zděděná.

Trombocytopenie. V tomto stavu existuje příliš málo krevních destiček, což jsou krevní buňky, které se shlukují, jak zastavit krvácení a v podstatě zapojte díru, když se zmítá céva. Bez dost krevních destiček, může krevní sraženina není efektivně a prevenci krvácení po zranění.

Thrombocytopathy. Zde je dostatek krevních destiček, ale oni jsou chemicky nedostatečné a nelepí dost. Z tohoto důvodu, že nejsou schopny se shlukují a zasunout roztrhaný cévy.

Rozpustné koagulačních faktorů. Tyto faktory jsou uvedeny v plazmě, která je kapalná část krve. Normálně, když jsou roztrhané cévy uvolňují chemické látky, které řeknou plazma k vytváření fibrin. Fibrin je látka, která napomáhá kotva na shlukování krevních destiček na vrcholu trhliny v krevní cévy. Jsou-li tyto koagulační faktory snížena v krvi, krevní destičky smetla z otvoru, který se snaží opravit, znovu působit krvácení.

Krvácení poruchy u psů jsou diagnostikována kompletní fyzické zkoušky a počet laboratorních krevních testů. Kdykoliv je to možné, by měla být léčba zaměřena na konkrétní základním onemocněním.

Psi, kteří jsou anemický (které mají příliš málo červených krvinek), nebo kteří ztratili hodně krve může být poskytnuta transfuzi buď červených krvinek nebo celé krve (červené krvinky plus plazmy). V některých případech je třeba příčinou i je třeba léčit. Mnoho případů trombocytopenie jsou způsobeny infekcí nebo jiným druhem nemoci, které musí být léčeni antibiotiky nebo kortikosteroidy před trombocytopenie může být vyřešen.
Krevní poruchy, zdravotní problémy, Zdraví, trombocytopenie, Genetické poruchy, autoimunitní poruchy, poruchy Získaná hemofilie,, Von Willebrands

Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Odčervení Your Dog
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
SCID V Arabové
Močové Problémy / Infekce močových cest
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Infekce močového měchýře
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Afty: Wet Weather Foot Problém
Vnější paraziti mohou být ovládány

Leave a Reply