Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots

Pyotraumatic dermatitida, také známý jako hot spots, jsou těžké kožní podráždění způsobené traumatem, že pes obvykle zasadí na jeho nebo ji self. Pokusy poškrábat perzistující svědí, kousat na blechy, nebo ke zmírnění nějaký druh bolesti výsledku v bolestné trauma k nejvzdálenější vrstvy kůže. Ačkoli toto trauma je nejčastější příčinou hot spots, může přecitlivělost na parazitům, jako jsou blechy nebo roztoči či alergických reakcí na potraviny nebo léky také způsobují podobné podráždění. Nakonec, trauma na kůži se projevuje jako velké, otevřené rány během několika hodin. Tyto léze se obvykle jasně červená, vlhká, a mokvání opar, který se rychle tvoří kůru obklopené červenou, zvedl kůži. Vlasy se ztratil z postižené oblasti, ale v každém hot spot, je vlasová velmi jasně definována s ostrou hranou. Pokud se neléčí, bude léze šíří velmi rychle, a tam je značná bolest spojená s oblastí traumatu.

Ačkoli léze sama léčit po nějaké době hlavní nebezpečí horkých míst pochází z rizika sekundární bakteriální infekce do otevřené kůži. To se může stát v každém plemeni, ale zdá se vyskytují nejčastěji v větších plemen, které jsou ovlivněny tímto onemocněním, jako jsou svatý Bernards a zlatých retrívrů.

Horká místa jsou diagnostikovány již zmíněným vzhled červené, křupavý bolest a také s příčinou traumatu. Boláky, které se objevují bez traumat jsou významné z nějakého jiného onemocnění a měla by být jako takový.

Léčba horkých míst by měla být provedena co nejrychleji. Obvykle je zvíře pod sedativy, aby oblast v okolí léze mohou být důkladně odstraněna a vyčištěny. Vlasy jsou často oříznut pryč, aby se prostor pro důkladné uplatňování antiseptickým roztokem a stahující. V návaznosti na tuto počáteční léčbu, jsou léčivé vsákne často provádí třikrát až čtyřikrát denně po dobu několika týdnů. Antibiotikum krém může být použit k urychlení hojení lézí a snížení rizika sekundární bakteriální kontaminace.

Ačkoli výše uvedené léčba je velmi účinná, jak se zbavit lézí, které se vyvíjejí z hot spot, je nemoc není považováno za vyléčené, pokud příčina, která způsobila psa zranit jeho nebo její vlastní je nalezen a léčit. To znamená, že palba testů může být nutné určit, zda je či není příčinou je genetická, bakteriální, infekční, alergické, nebo parazitické. Jakmile je příčina je nalezen, nicméně, to může být obvykle odstraněna a nákladné a časově náročné zacházení pro hot spot lézí není třeba opakovat. Bez odstranění základní příčiny hot spotů, je nemoc nikdy omezena jen na jedné ohniska. To nastane znovu a znovu, s pravděpodobností sekundární bakteriální infekce rostoucí pokaždé.
Pyotraumatic dermatitida, Hot Spots, zdravotní problémy, zdraví, pokožku podmínky, získané poruchy, péče o vzhled

Osteochondrodysplasia
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů
Zánět žaludku
Játra Amyloidóza
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Mastocytů
Zvracení
Separace Úzkost: Když Zanedbání vytváří více problémů, než jste očekávali
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Močové Problémy / Infekce močových cest

Leave a Reply