Respirační viry

Existuje několik kočkovité respirační viry, které mají tendenci podobat jeden a další. Patří do skupiny virů s názvem kočičí virové rhinotracheitidě (FVR), také známý jako kočičí chřipky. Virové rhinotracheitidě koček (FVR) je primární virová infekce horních cest dýchacích. Herpes virus způsobuje. Je to nakažlivý virus šíří kontaktem s výměšky o nemocné kočky a vzduchem.

Virus se vložit sám v nosní dutině, nosu, nosohltanu (struktura nachází přímo za nosem a před patra) a mandle. Virus se šíří prostřednictvím nosní, slin a oční sekrety. Virus se může rovněž mohl být šířen prostřednictvím sdílení příjmu potravy mísy, Toalety, kočičí postele, cokoliv, co kočka přijde do styku. Virus se objeví po dvou až pěti dnů od okamžiku, kdy vstoupil do těla. Kočičí virové rhinotracheitidě (FVR) pak bude trvat až tři týdny před tím, než zmizí.

Příznaky

Rýma, kýchání a kašlání

Konjunktivitida (Pinkeye)

Horečka

Ztráta chuti k jídlu

Zánět dutin

Empyém (hnis v plicích)

Vředy v očích

Zmenšil slzy

Nosní poškození

Diagnóza

Diagnózy se obvykle provádí na drzým onemocnění pomocí

fluorescenční mikroskop,

buněk biopsie,

antibiotika,

V závažných případech veterinární lékař bude používat kyslíkovou terapii, intravenózní tekutiny (IV) plnicí trubici a vakcíny.

Tento virus představuje zhruba polovinu všech hlášených infekcí dýchacích cest. Je to nakažlivé, a pokud se neléčí může proměnit v zápal plic a způsobit smrt u mladých koťat.

Feline kalicivirem (FCV) je druhé nejčastější nalezen virus mezi kočkami. Tato onemocnění horních cest dýchacích se projevuje v různých kmenů. Feline kalicivirem je obvykle mírné chřipkové viry vyznačuje rýmy, a plačící oči. Nicméně léčba nemoci závisí také na kmenu vaše kočka se nakazila. Je velmi těžké vyvinout vakcínu, protože virus nadále mutovat. Přestože vakcíny byly úspěšné v léčbě onemocnění, samotná nemoc se šíří. Virus se šíří prostřednictvím slin, oční a nosní sekreci, a výkaly o kočku, která již nakazila virem.

příčin.

Příčiny kočičí kalicivirem, bude záviset na napětí. Některé kmeny způsobují vředů na kočičí tlapky, stejně jako v ústní a nosní dutiny. Virus může také ovlivnit střeva a plíce. Kočičí kalicivirem může dojít samostatně nebo v kombinaci s jinými viry nebo bakteriemi infekce, jako je chlamydióze.

Kočičí kaliciviru mohou žít mimo kočky, v jeho prostředí, jako jsou kočičí podestýlky, asi osm až deset dní. Kočky mohou být nositeli viru, aniž by vykazovala příznaky. Oni také mohou zůstat nakažlivá pro většinu z jejich životů. Tento virus je více převládající u koťat, domácnosti s několika koček, přístřešky a pet obchody, špinavé prostředí a míst, kde jsou jejich fyzické potřeby nejsou splněny. Pokud kočka je ve stresu, protože nové kočky vedle domu, stěhování atd., to může také být náchylnější k vypuknutí.

Příznaky

Ulcerace

Výtok z nosu a očí

Anorexie

Bolestivé končetiny a doprovodný kulhání

Horečka

Zápal plic (a dýcháním)

Diagnóza

Sérum testování

Krční kultury

X-paprsky

Imunofluorescenčním testy (injekční plíce s fluorescenční materiál pro stanovení antigenů, bílkoviny a jiné materiály)

Je vždy moudré hledat veterináře, když vaše kočka ukazuje příznaky podobné chřipce. Přestože virus může mít jeho průběh, nebudete chtít virus vyvinout v něco vážnějšího. Váš veterinární lékař provede kompletní fyzické, spravovat řádné diagnostické testování pak předepsat vhodnou léčbu. Vaše kočka se bude cítit lépe v žádném okamžiku.
Respirační viry, zdravotní problémy, zdravotní

Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Pláč a trhání u psů
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Kočičí Kardiomyopatie
KCS u psů
Klíšťata
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Jaké jsou kravský postoj dělá na koně?

Leave a Reply