“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku

Stoned pes není zdravý pes. Zvlášť pokud jsou kameny umístěny v zvířete močového měchýře, kde mohou způsobit bolest a narušovat s močením.

Klinicky známý jako urolitiázy, vlastně močového měchýře kameny (močových kamenů) lze nalézt kdekoli v močovém traktu, včetně ledvin, močového měchýře, močovodu (trubice spojující ledvin do močového měchýře) a močové trubice (trubice z močového měchýře do vnější zvířete). Více než 85 procent z času, nicméně, jsou tyto kameny nacházejí v močovém měchýři samotné.

Psi často mají genetické predispozice k rozvojovým močové kameny, podobně tak, že ledvinové kameny mají tendenci běžet v lidských rodinách. Také může bakteriální infekce, strava a pH bilance psa moči vliv kamenů. Obvykle je to kombinace těchto faktorů, které způsobují problém pro většinu psů.

Mnohokrát první příznak močové kameny bude vzhled krve v psí moči. Často pes často močit, v malých množstvích. Nebo to může namáhat při močení, nebo majitel všimnout, že pes zůstane v poloze močení mnohem déle, než je obvyklé.

Na rozdíl od ledvinových kamenů, které jsou velmi bolestivé u lidí, psů dochází zažít málo, pokud vůbec, nepříjemné pocity z močové kameny. Mnohokrát tam nejsou žádné zjevné příznaky, a kameny jsou objeveny pouze tehdy, když veterinář palpates psa břicho během rutinního vyšetření. Diagnóza je pak potvrzena prostřednictvím rentgenových paprsků.

I když pes zažívá žádnou bolest, problémy s močením kameny zůstávají velmi závažný stav. V mnoha zvířat kameny rostou do té míry, že jsou zabírat více než 80 procent psa močového měchýře. Větší velikosti kamenů lze snadno zabřednout do močovodů nebo močové trubice, kde se zcela zablokovat průtok moči. Pokud tomu tak není odstraněna, výsledek je pomalá, bolestivá smrt na selhání ledvin.

Kombinace chirurgie a léky se obvykle používá k ovládání těchto kamenů. Operace se provádí při lodge kameny v močovodů nebo močové trubice, postup, který se nazývá cystotomy. Pokud jsou kameny pouze v močovém měchýři, může kombinace léků a operace je na místě. Ultrazvukové zvukové vlny technologie mohou být také použity k rozbít kameny, podobné na léčbu ledvinových kamenů u lidí, ale tato léčba není dosud k dispozici v každé veterinární praxi.

Existuje několik typů močové kameny, a váš veterinář bude analyzovat všechny chirurgicky odstranit kameny určit, který typ váš pes má. Pak může preventivní opatření předepsán pro prevenci více kamenů od tváření. To obvykle zahrnuje antibakteriální léky, změny ve stravě, měnit pH moči pomocí léků, a zvýšenou spotřebu vody.

Každý pes může být vyvinout močové kameny, a vyskytují se u obou pohlaví a ve psů všech věkových kategorií. Plemena Nejčastěji bývají postiženy jsou: Basset Hound, Beagle, buldok, kokršpaněl, dalmatin, jezevčík, malý knírač a Welsh Corgi. Pokud kameny jsou věřil být geneticky podmíněné, může vlastník nechce chovat zvíře. Nicméně, měl jiné příčiny močové kameny vyloučit před přijetím konečného rozhodnutí je vyroben.
Močového traktu, zdravotní problémy, zdraví, močových cest, močové kameny

Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Budoucnost arabského plemene
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Kolika je více než žaludeční nevolnost
Jawbone poruchy u psů
Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Výhody psů pro starší dospělé

Leave a Reply