SCID V Arabové

SCID plně známý jako těžký kombinovaný imunodeficit onemocnění, je autosomálně recesivní gen, který byl identifikován v arabských koní nebo arabských kříž koně. Je zajímavé, že podobná podmínka existuje na myších a lidech, stejně jako několik dalších druhů. Autozomálně recesivní gen je gen pár, který má být zděděná jeden z přehrady a jeden z otce, což v obou rodičů přispívají recesivní gen. Jakmile hříbě má recesivní gen pro SCID od obou rodičů, on nebo ona bude mít podmínku. Rodiče, jsou z nichž každý má pouze jednu kopii genu, která jsou považována za nosiče, a to i přesto, že se žádné známky genetického stavu. Odhaduje se, že 1 z každých 567 hříbat arabských bude mít SCID a přibližně 82,9 procent obyvatel Arabové jsou jasné, což znamená, že nenesou recesivní gen pro SCID. SCID postihuje obě mužské a ženské hříbata stejně, tak to není sex spojeny v přírodě.

SCID není při narození identifikováno jen proto, že nejsou zjevné žádné viditelné známky. Hříbě se zdá normální a často i nadále dobře po dobu jednoho až tří měsíců. Jaké dědičné onemocnění dělá, je zabránit hříbě od vývoje normální imunitní systém, což znamená, že hříbě nebude bojovat s virovými a bakteriálními infekcemi. Dokonce i mírné infekce, které jsou normální pro hříbata snadno odrazit bude fatální na SCID Arab.

Vzhledem k tomu, že příznaky SCID budou příznaky virové nebo bakteriální infekce, která postihuje hříbě, bude každý případ mít jednotlivé symptomy. Vysoké horečky, koliky, výtok z nosu, nedostatek energie, slabost a koordinace problémy jsou vidět v mnoha virových infekcí, které jsou prominentní v hříbat. SCID hříbata nebude reagovat na ošetření a terapie, a podlehne virové infekce velmi rychle, obvykle nežijí déle než čtyři až šest měsíců.

Skvělá zpráva je, že gen mutace, která způsobí, že fatální SCID v Arabians byl identifikován, stejně jako genové markeru testu buď diagnostikujte koně jako nosiči nebo jako čirý, čímž se umožní i nosiče koně pro použití v pečlivých chovných programů vždy vyrábět non-postižené hříbata. Jakékoliv hříbata křížů jasných a dopravce Arabové by pak třeba zkontrolovat, zda byly jasno nebo dopravci.

V budoucnu chovatelů arabských bude muset učinit rozhodnutí o požadavky na zkoušení před registrací a stejně jako role dopravce v chovných programech. Někteří chovatelé, protože odhadovaný počet nosičů je mezi 18 až 25% z celkového počtu purebreds doporučit pečlivou program, který se postupně snižovat počet nosičů v průběhu času, nakonec chov ven recesivní stav úplně.
SCID, arabský, Arabian Horse, Genetické poruchy, zdraví

Naval Rupture u hříbat
Je to kluk nebo holka?
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Bite Rány
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Rozvoj pes First Aid Kit

Leave a Reply