Skye Limp, Puppy Rostoucí problém

Skye Limp, také známý jako Puppy kulhat, je nejvíce obyčejný v Skye teriér plemeno, proto jméno. Skye teriéři jsou achondroplastic psi, což znamená, že jsou vlastně plné velikosti psa – jen na zakrslých končetin. Teriér Skye je velmi dlouhá a poměrně robustní a podsaditá po celém těle, ale oni přece mají trpaslíka nebo velmi malé nohy. To znamená, že rostoucí štěně je hodně na váze provádět na svých krátkých nožkách a často distální radiální růstové ploténky Zavřít Bylo vybráno příliš brzy, což bolestivé pohybu, zatímco štěně je mladá a stále roste. Dobrou zprávou je, že tato podmínka není život dlouhý a většina štěňat vyroste z Skye kulhání nebo štěně kulhat v době, kdy jsou od 8 měsíců do jednoho roku. Jiná plemena psů, zejména velkých nebo obřích plemen, jako doga, St Bernard, dogy, německý ovčák, nebo dokonce Labrador může občas mít podmínku. Vzhledem k tomu, kulhání je způsobeno spoustou cvičení a rychlé přibývání na váze, žádné štěně overfed nebo je vykonáváno velmi usilovně během růstové fázi 5-12 měsíců, je náchylnější k stavu, než štěňata ze stejného vrhu, které mají méně namáhavé cvičení a více vyvážená strava.

Štěně ochablé obecně jde o několik různých jmen, včetně dlouhých kostí onemocnění, Pano, rostoucí bolesti nebo více lékařsky správný termín v Panosteitis. Oba samci a samice štěňata mohou vyvinout štěně limp ačkoli to je obvykle častější u těžších boned mužů. Štěňata se může vyvinout kulhat kdykoliv kolem čtyři-pětměsíc rozsahu, a podmínky mohou přicházet a odcházet a přejít z nohy na nohu. Jak přední a zadní nohy může být ovlivněn, ať už ve stejné době, nebo v různých časech. Často kulhání je mnohem výraznější po namáhavém cvičení.

For Skye Terriers horší příčinou štěně kulhání je skákat nahoru a dolů a dlouhé záchvaty vysoké úrovni výkonu. Pro velké a obřích plemen je často kombinací příliš vysoká o obsahu bílkovin potravin, které se umožňuje štěňátka rostou příliš rychle, stejně jako se stresem vysoké úrovně výkonu. Cvičení je velmi důležité pro štěňata, ale musí být nízká až střední úroveň pro nejvíce se rozdělit, není vysoká intenzita typy činností. Běh, hrubý hrát a závodit nebo skákání až by měla být minimální v každodenním životě a chůzi, krátké, časté výši hrát a turistika by měla být největší část každodenního života. Štěňata by neměl skákat nahoru a dolů z nábytku, spíše jim s rampou nebo štěně schodech se dostat nahoru na pohovce nebo v posteli, pokud se chystáte, aby je na nábytku vůbec!

Puppy kulhání nebo Skye limp může být potvrzena pomocí rentgenových paprsků, kde veterinář vidí uzavření růstových štěrbin. Management bolesti prostřednictvím léčby aspirin nebo fenylbutazon drog může být použit na pomoc štěně, i když omezení výkonu a přechodu na nižší dietě je často vše, co je potřeba. Štěňata s anamnézou štěně kulhání by neměla být jogging společníci pro jejich vlastníky, dokud nejsou plně vyzrálé v jednom na dvě léta nebo věku, v závislosti na plemeni. Občas jiných závažných kostních podmínky a svalů a neurologická onemocnění mohou napodobovat štěně kulhat, takže se ujistěte, aby se vaše štěně vyšetřit veterinářem při prvním náznaku nějakého problému.
Skye Limp, kostí Problémy, zdraví, krmení, strava

Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Vnější paraziti mohou být ovládány
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Záchvaty a Epilepsie u psů
Pláč a trhání u psů
Budoucnost arabského plemene
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Zdraví
Lymfom Rakovina
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Protopsis: otevření očí zážitek

Leave a Reply