Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit

Nedoslýchavost u psů, jako u člověka, může být způsobeno širokou škálu onemocnění, poranění a / nebo vrozenými problémy. V vrozených případech, je pes narozen hluchý. Ztráta sluchu může přijít náhle, nebo postupně kvůli zranění, nemoci, ušní infekce, vystavení hlasité zvuky či výbuchu, nebo prostě opotřebení stáří.

Ztráta sluchu je zařazen do kategorie jednostranná (postihují jedno ucho pouze) nebo bilaterální (postihující obě uši). Psi s bílými nebo částečně bílou srst jsou často předmětem vrozenou formu hluchoty spojené se zvláštním pigmentací v jejich kůži. V těchto případech se pes může mít pigmentace kůže ve vnitřním uchu, což způsobuje, že nervová zakončení uvnitř ucha k chřadnout a umírat, když postižená štěně je jen pár týdnů staré. Konečným výsledkem je hluchota.

Na rozdíl od některých podmínek, potíže se sluchem jsou obvykle patrné na pet vlastníka. Psi s vrozenou hluchotou se příznaky brzy, obvykle před štěně byl odstaven. Jedním ze signálů může být štěně, které kouše své sourozence příliš agresivně při hraní, protože nemůže slyšet kňučí druhých bolesti. Jakmile ve vaší domácnosti, pes také může kousnout příliš těžké, když si hraje s rodinou ze stejného důvodu. Více často, zvíře prostě nepřijde, když volali nebo je jinak nereaguje na zvuky v jeho okolí. (Neslyšící psi, kteří jsou příliš agresivní mohou být trénoval se rozvíjet to, co se nazývá měkká ústa.)

Jediným jistým způsobem, jak otestovat vašeho psa slyšení je přes test BAER. Zkratka pro sluchové evokovaných odpovědí. Test sám je s pomocí počítače program, který zaznamenává elektrickou aktivitu v mozku psa v reakci na různé zvukové podněty. Je to stejný test slouží k měření slyšení v lidských kojenců, a to měří stejný rozsah sluchu. To netestuje celou škálu psa jednání, i když, a tam jsou některé případy, ve kterých pes bude schopen slyšet zvuky slyšeny člověkem, ale budou moci slyšet některé vysoké hřiště, jako je pes pískat. Test BAER není bolestivé, a to může být vykonáváno na všech zvířat během šesti týdnů.

Since BAER test může být drahé a není k dispozici na každém veterinární praxi, někteří majitelé rozhodnou pro posouzení jejich psa slyšení doma nebo více neformálně, s jejich veterináři pomoci. Můžete zjistit Vašeho psa slyšení doma s následujícími akcemi:

Zavolejte svého psa v normálním hlasem. Pokud nereaguje, zkuste křičí.

Whistle nebo vyhodit píšťalku a vědomí, že psa odpověď.

Squeak hračku za zády.

Klíče chrastit automobily nebo can mincí.

Požádejte někoho zazvonit na zvonek u dveří.

Tleskat rukama. (Ujistěte se, že je tak daleko, že pes není cítit žádné pohyb vzduchu.)

Majitelé provádějící tyto zkoušky bude získat řadu odpovědí, v závislosti na tom, zda je pes zcela nebo částečně hluchý v jednom nebo obou uších. Je doporučeno si vyzkoušet různé zvuky, protože sluch eroduje, mohou psi ztratit buď horní nebo dolní část zvukového spektra.

Neexistuje žádná účinná léčba hluchoty v špičáky, ale většina psů přizpůsobit velmi dobře na jejich omezení. Mnoho psů mohou být také školení, jak reagovat na ruční nebo světle signálů stejně.
dvoustranné a jednostranné hluchoty, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, ušní potíže, kožní problémy, poruchy sluchu, poruchy Získané, školení, lékařské

Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš

Leave a Reply