Smashed Face Equals zdravotních problémů v brachycephalic psy

Pokud jste rádi psy, které se rozbitým tváří v tvář, pak se váš mazlíček může spadá do zvláštní kategorie špičáku známé jako brachycephalic. Termín pochází ze dvou řeckých slov: brachy, což znamená, že krátké a cefalický, což znamená, že hlava.

Tyto typy psů kteří byli chováni po generace mají normální spodní čelist v poměru k jejich těle, a stlačený, nebo kratší, horní čelist. Vzhledem k tomu, šlechtění, tito psi také vyvinuli řadu zdravotních podmínek, které mohou způsobit problémy.

Konkrétně, tito psi mají často brachycephalic respirační syndrom, což je stav, který ovlivňuje různé oblasti dýchacích cest. Plemena Nejčastěji bývají postiženy jsou Boston Terriers, Buldoci, pekingský palácový psík, Pugs a Shih Tzu.

Některé brachycephalic psi mají stenotických nares, což je lékařský termín pro velmi přimhouřenýma nozdrami, které se střetávají s dýcháním. V nejtěžších případech mohou být tyto nosní otvory se rozšířily operaci. Tito psi také mohou mít tracheální stenózy, je stav, ve kterém části zvířete průdušnice jsou velmi úzké. To způsobuje řadu problémů pro nakažená zvířata, a navíc jim to velmi vysoké riziko v případě, že podstoupí anestezii. Z tohoto důvodu, bude vaše veterináři perform rentgeny před jakoukoli operací, pokud váš pes je brachycephalic plemeno, a pak provést úpravy dle potřeby.

Konečně, protože jejich zkrácené obličeje, měkké tkáně uvnitř psa úst a hrdla nesedí správně. Měkkého patra, který je zodpovědný za oddělení psa, nosní dírky z úst, je příliš velká, a konce toho viset volně uvnitř psa krku. To způsobí, že šňupání zvuky, které jsou známé vlastníky dotčených plemen, a Bulldogs to může občas způsobit potíže s dýcháním. Ve všech brachycefalickým psů, může se doba intenzivní štěkání nebo lapal po dechu způsobit jejich krku bobtnat, opět zasahovat s dýcháním.

Normální psi vychladnout sebe tím, lapal po dechu, procházející vzduch rychle přes hrdla a jazyka. Sliny se vypařuje z jazyka a ochlazuje krev, která je v oběhu přes jazyk. Tento chlazený Krev pak cirkuluje prostřednictvím psího těla, snižuje jeho teplotu. Fyziologické omezení brachycefalickým psy, aby jim nemohl projít vzduch se rychle přes jejich hrdel a úst. Vzhledem k tomu, že jsou neefektivní panters, ale také jsou schopni se ochladit své tělo velmi efektivně, a proto jsou více náchylné na teplo mrtvice a jiné tepelně-nemocemi. Plus, extra práce, nutné za účelem kalhotami může způsobit psovi dýchacích cest, aby se stal oteklé a zanícené, dále prohlubuje problém.

Vzhledem k jejich kratší horní čelisti, tito psi jsou také náchylnější k problémům s jejich zuby, které jsou přeplněné v ústech a může růst v podivných úhlech, chytat zbytků potravy a vést k onemocnění dásní. Infekce v záhybech kůže těchto zvířat jsou také běžné, a odpovědné majitelé měli zkontrolovat jejich kůži psa pravidelně každé zarudnutí. Také se může oční problém, protože oční důlky těchto zvířat jsou velmi mělké, a dokonce i menší nehoda může způsobit oko vyskočí ze zásuvky. Nebo může víčka nemusí být schopen plně uzavřít přes oči, a tam je několik nepříjemných víček podmínky, které mohou nastat také.

Ve většině případů se tyto problémy nejsou závažné, nebo mohou být léčeni korekční operaci. Majitelé brachycephalic psa by měla především dbát, aby jejich mazlíček v pohodě během teplejších měsíců a nenechat se stane s nadváhou. Pokud máte nějaké specifické problémy týkající se vašeho psa, ujistěte se, že diskutovat o nich s vaším veterinárním lékařem.
Brachycefalickou Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy Různé, Cvičení

Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
Reakce na podráždění očí
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Málo Nozdry (stenotických nares): Dýchací Easy Once Again
Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů
Zánět slinivky břišní

Leave a Reply