Strongylus vulgaris: Deadly Worm

Ačkoli všechny typy červů v jakýchkoli druhů zvířat jsou problematické, málo jsou potenciálně smrtící jako Strongylus vulgaris nebo velkých strongylidů. Nejenže červy a larvami samy o sobě způsobit škodu, ale mohou také vyvolat krevních sraženin a vážné vnitřní krvácení, které může vést k smrti během velmi krátké doby.

Chcete-li porozumět nebezpečí Strongylus vulgaris je důležité, aby se blíže podívat na jejich životního cyklu. Vejce z dospělých červů jsou bouda z dospělé červy žijí ve koně slepého střeva nebo tlustého střeva. Tato vejce jsou předávány z koně těla s fekálního materiálu, kde přicházejí do styku se vzduchem a půdy a trávy z pastvin. V přibližně tři dny v teplejší, jaro, podzim a letní počasí se vajíček se líhnou larvy do malého. Larvy Přechod na trávu a vegetace a zůstat tam, dokud se jeden z nic netušící kůň. Jakmile jste uvnitř těla koně plášť nebo ochranný povlak larev přijde, což velmi malý larvy se pohybovat skrze stěny trávicího systému a do krevního oběhu. Poté, co v krvi larvy velkých strongylidů cestě do hlavní tepny zažívacího traktu, známý jako mezenterické tepny. Většina larva bude i nadále krmit a růst v mezenterické tepny po dobu tří až čtyř měsíců, pak se bude migrovat přes krev zpět do tlustého střeva a slepého střeva, kde budou kopat do výstelky trávicího traktu a zralé. Tento zrání může trvat šest-osmměsíc, kdy se nyní dospělí červi kdo vylučování vajíček pokračovat v cyklu.

Nebezpečí pro koně z neléčených infekcí s Strongylus vulgaris je do značné míry v důsledku poškození cév a tepen, kde larva jsou přítomny. Tyto larva skutečně hrabat přes výstelce tepen, takže hrubé oblasti, které mohou zachycovat krevní buňky a způsobit krevní sraženiny, která může odlomit a cestovat přes zbytek oběhového systému, což vede k srdečním problémům a blokád. Vzhledem k tomu, horší škody bude v mezenterické tepny, budou tyto blokády zabránit toku krve do trávicího systému, což ve špatném zdravotním stavu a špatné buněčného metabolismu. Oslabila stěna tepny je také náchylnější k prasknutí, stav, který je vždy smrtelná pro koně.

Dospělí strongylidé v tlustém střevě a slepého střeva doslova trhat kusy z výstelky trávicího traktu. To povede k mírným až středně závažným vnitřním krvácení, nápadný krve v fekálního materiálu, průjem, kolika a anémie. Každá z těchto podmínek samostatně nebo v kombinaci s jinými zdravotními problémy může způsobit smrt.

Léčba strongyle vulgaris je jednoduchá a snadná. Odčervení pasty, které přicházejí v pre-měřené dávkování jsou uvedeny na koně obvykle jednou za dva měsíce a většina z nich je bezpečný pro těhotné klisen a hříbat. V oblastech, kde není zimní mráz odčervení plány se mohou mírně lišit. Pečlivě si přečtěte a dodržujte všechna odčervení léky doporučení a nikdy kombinovat odčervení produkty, pokud k tomu nebudete vyzváni veterinářem.
Strongylus vulgaris, Získané poruchy, zdraví, poruchy zažívání, Worms

Játra Amyloidóza
Dyscoria: problém s oční čočky
Cherry Eye
Respirační viry
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Kočičí akné

Leave a Reply