Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou

Swollen Hock syndrom je nejčastější v chovu Shar Pei, a jde mnoha různými jmény, v závislosti na tom, kde jste a co místní chovatelé se odvolávají na stavu. V některých oblastech se nazývá familiární Shar Pei Fever, Hock Horečka nebo systémová amyloidóza. Není pravda, horečka jako takové, otok hlezenního syndromu je způsobena neschopností těla, konkrétně ledviny a játra, správně rozebrat a odstranit amyloidal proteiny z těla. These amyloidy mohou shromažďovat v kostech kloubů a svalů vedoucích k otoku a něhy v nohách, čenichu a jiných svalů těla.

To je dědičné, vrozené onemocnění, které je věřil být způsoben tím, autozomálně recesivní gen. To znamená, že jak otec a přehrada nebo otec a matka musí oba mít buď stav nebo být nositeli genu dávat plný stav na štěňat. Psi mohou, nicméně, zdědí gen od jednoho rodiče, který má to, a ne od rodiče, který nemá gen. Tento vrh štěňat budou všichni dopravci a zároveň nebudou ukazovat známky, pokud se křížil s jiným dopravcem, nebo Shar Pei, který měl záchvat otok hlezenního syndromu bude mít štěňátka, které mají podmínku. V současné době neexistuje žádný specifický test DNA a vše, co chovatelé můžete udělat, je okamžitě spay a kastrovat žádná štěňátka, které ukazují známky stejně jako chovný pár, který produkoval jejich. Často chovatelé, které nejsou seriózní bude i nadále chovat dopravce, pouze kastrace se zjevně postiženého psa chovného páru. Potenciální Shar Pei vlastníci měli udělat nějaký výzkum o otok hlezenního syndromu u linek, které uvažují.

Swollen Hock syndrom se může pohybovat od jednoho nebo více útoky, když štěně je mladá a pak žádné další výskyty na časté a pravidelné útoků v celém psího života. Jak nemoc přetrvává bude větší poškození ledvin a jater, které nebudou opraveny v těle, což vede ve zkráceném délky života a často náhlé smrti v důsledku ledvin a selhání jater.

Útoky mohou být mírné povahy velmi závažné. Mírné případy mohou zahrnovat otok tlamy a očí, mírné zvýšení teploty a citlivost zadních nohou do pohybu nebo doteku. V těžších případech se pes může být v pořádnou dávkou bolesti a nemusí být schopen postavit jakýkoli dotyk na čenichu, očí nebo zadní nohy, všechny, které budou patrné oteklé. Teplota může povznést nad 107 stupňů, která se stane život ohrožující samo o sobě jako o nástavby začínají rozkládat při těchto teplotách. Pes může třást a plakat nebo kňučet a nedokáží regulovat svou tělesnou teplotu. Pes může stát s jeho nebo její záda prohnutý jako kočka a bude mít vážné záchvaty průjmu a zvracení. Typicky tito psi nebudou jíst ani pít ani kvůli bolesti v ústí oblasti.

Zatímco není tam žádná léčba či prevence k útoku zbytnělé aspirinu hlezenního syndromu a chladné vodní lázně a výplachy lze použít ke správě horečku. Bolest léky mohou být podávány u veterináře v případě potřeby. Nízký obsah proteinů potraviny a doplňky na podporu ledvin a jater fungování může být možnost diskutovat s veterinářem. Informujte chovatele ihned, pokud vaše štěně má záchvat rozvodněné hlezen syndromu. Většina štěňat bude mít útok mezi 4 – 18 měsíců, pokud je to bude problém se psem, ale někdy štěně útoky jsou nepochopený a špatně diagnostikují. Vzácně dospělých, kteří nikdy neměli útok jako štěně začne mít, když jsou dobře za mladistvých fáze.
Swollen Hock syndrom, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, společné problémy

Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Onemocnění srdce Silent Killer
Gangliosidóza GM1 a GM2
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Mýty O mange
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Infekce močového měchýře
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Průjem
Hluchota

Leave a Reply