Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa

Šok a hrůza je více než vojenská taktika – je to dobrý popis potenciálně smrtelné alergické reakce, ke které dochází u všech typů savců, a aniž by neodkladnou léčbu, je smrtelná.

Anafylaxe, obyčejně známý jako anafylaktický šok, je vzácný, ale rychle se rozvíjející alergická reakce, která vede k respirační selhání, srdeční selhání a smrt. Je to nejčastěji způsobeno alergickou reakcí na kousnutí od hmyzu bodání nebo hada, nebo po požití určité potraviny. To může také být způsobena antibiotiky vakcín, a zvolte hormony a léky.

Příznaky anafylaxe nastupují rychle, obvykle během hodiny expozice, a obvykle zahrnují průjem, zvracení, šok, křeče, koma a náhlou smrt. V raných fázích reakce, většina psů má závodní srdce, ale na slabý puls, a bude neklidné a vznětlivý. Také jejich dásně velmi bledá a končetiny se zima. To je proto, že reakce táhne kapalinu z krevního oběhu, takže krev hustší a méně schopný cestovat na psa dolních končetin a dalších končetin. Játra a gastrointestinální systém jsou také tvrdý-hit šok související krve a kyslíku.

Neodkladnou léčbu je nutné, pokud je váš pes přežít tuto smrtelnou reakci. První a nejdůležitější krok je, že pes dostane injekci adrenalinu, nejlépe během prvních několika minut. Normálně, postižených zvířat pak vyžadují kombinaci tekutin intravenózně (IV), kyslíku a jiných léků na pomoc jejich systém obnovit. Pes také může těžit z navazující léčbu antihistaminiky a kortikosteroidy, ke kontrole imunitního systému reakce na alergen.

Není tam žádný skutečný způsob, jak předpovědět, která zvířata budou mít reakci, na kterou látku, dokud jeden dojde. Často anafylaxe nepovede, dokud pes byl vystaven alergenu vícekrát. Takže, pokud váš pes měl předchozí reakci na vakcínu, potravin či bodnutí hmyzem (ve formě otok, kopřivka nebo zvracení), pak tato látka je třeba se vyhnout, kdykoliv je to možné. Jestliže reakce byla k vakcíně, může váš veterinář pomůže určit, zda, že zvláštní očkování může být bezpečně podán za kontrolovaných podmínek, nebo zda jiný typ vakcíny by měly být v budoucnu použity.

Vlastníci, kteří očkovat své mazlíčky nebo kteří znají své zvíře je alergický některé konkrétní látka nebo hmyzu by měl vést epi-pero na ruce. Jedná se o pre-injekční, sterilní injekční stříkačku obsahující jednu dávku adrenalinu, a je k dispozici od vašeho veterinárního lékaře. Pokud má zvíře prudkou reakci, můžete aplikovat dávku adrenalinu a pak vyhledejte pohotovostní pomoc. EPI-pera jsou vhodné zejména, když je pes alergický na bodnutí hmyzem, nezapomeňte vzít pero s sebou na všech dlouhé procházky nebo výlety s vašeho domácího mazlíčka.
Anafylaktické reakce, alergie, zdraví, medical, Očkování

Oh ty Pretty Baby Blues
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
PK nedostatek
Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen
Předčasnému šedivění: Udržet si psa Hledáte Dapper
Nízká imunita
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Průjem
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní

Leave a Reply