Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu

Hvězdy v tvých očích jsou jedna věc, ale třešně v vašeho psa oči signálu problémy. Klinicky známý jako prolapsu gland nictitans, cherry eye zanechává množství červeného tkáně viditelné vnitřního koutku psa oka. Stav nastane, když psa je třetí víčko vyskočí nebo jinak se stane uvolněn z jeho normální polohy.

Jako kočky, psi mají tři víčka – horní, dolní a třetí, velmi neviditelné, očních víček, která obsahuje slzný žlázu a působí jako stěrač přes oko. Je to, když tato třetí víčko uvolní ze své původní polohy (výhřezy) a bobtná, že zvíře je diagnostikováno s višňovou okem.

Je to zatím nepochopil, proč tato žláza má tendenci prolapsu, ale problém se dědí z generace na generaci a obvykle se před psa je jeden rok věku. Vedoucí teorie je, že postižený pes má slabost v pojivové tkáně, která se váže slzný žlázy do okolních struktur v oku. Je to také spekuloval, že toto onemocnění může vyplývat z očí při zánětech způsobených tím, dermatitida, metabolických a / nebo poruchy imunitního systému, rakovina, trauma, sluneční poškození a bakteriálních, parazitárních a plísňových infekcí.

Jakmile žláza vyskočí z pozice a je vystavena suchý vzduch, dráždivé látky a bakterie, může bobtnat a nakazit, často produkovat hlenu absolutorium. Pokud se tak stane, bude většina psů třít nebo škrábou na postižené oko, dále dráždivý problém a možná vytvářet léze na povrchu oka. Konečným výsledkem je červená, oteklá vzhled, který dává tato porucha jeho jméno.

Cherry oko je léčitelná, a léčba se skládá z chirurgického zákroku přemístit vyhřezlé žlázy. Operace by měla být provedena co nejdříve po stanovení diagnózy, za účelem snížení nebezpečí dodatečného infekce a poranění oka. Také by žláza se chirurgicky vrátit do pozice, ne zcela odstraněny. Dříve byla tato podmínka byla léčena chirurgické odstranění žlázy, která kolidovala s psa schopnosti produkovat slzy. Později v životě psů, jejichž třetí víčko byly odstraněny byly předmětem formě konjunktivitidy, také známý jako suchého oka. Suché oko je velmi závažný stav, a ten, který často může způsobit psa jít slepý nebo ztratit značné množství vidění. Většina zvířat je předepsán aktuální antibiotickou mast, který bude použit na oku po dobu několika dnů až týdne po operaci.

Cherry oko může objevit v kterékoli plemeno psa, a to postihuje muže a ženy stejně. Několik plemena jsou náchylnější k rozvoji stavu, včetně bíglů, barváři, Boston teriérů, boxerů, buldoků, Bull teriéři, Lhasa Apsos, neapolské mastif, Saint Bernards a Shar-Peis.
Cherry Eye, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, Poruchy oka, získané poruchy

Poruchy imunitního systému Strike Psi stejně jako lidé
Furballs / potvory u koček
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Játra Amyloidóza
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Dyscoria: problém s oční čočky
KCS u psů
Hyperextensions kloubů
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Ledvinové kameny u psů

Leave a Reply